Krimi

Jõulupäev Pärnus: mees virutas naisele panniga pähe (13)

Toimetas Marvel Riik, 30. märts 2018 18:54
Märtsi keskpaigas karistati Pärnu maakohtus 27aastast Renati, kes jõululaupäeva varajastel tundidel lajatas elukaaslasele panniga pähe ning krabas seejärel tal kõrist kinni. Kohus karistas korduvalt vägivallatsenud meest tingimisi vangistusega ja 870eurose kohtukuluga. 

Renati pannilöök ning kõrist pigistamine tekitas kannatanule hulga valu ja tervisekahjustusi: marrastused mõlema käe küünarvarrel, otsmikul, verevalum pealael ja vigastused kaelal. Kohtulahendis tuuakse välja, et kaks ja pool nädalat oli Renat jälle kättpidi läinud elukaaslasele kallale. Töönädala viimase päeva õhtutundidel lõi Renati kannatanut alaealiste silme all korduvalt rusikatega pähe ja kehasse, tekitades talle muuhulgas roidemurru.

Pärnu maakohus mõistis Renatile, kes kohtu hinnangul „puhtsüdamlikult“ kahetses tehtut, karistuseks kaks aastat vangistust. Vangistus ei pööramata aga täitmisele, kui Renati ei pane kahe aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Ühtlasi kohaldati Renatile ühe aastane lähenemiskeeld kannatanule. Lisa ebamugavusena peab Renati katseajal eemale hoiduma narkootilistest või psühhotroopsetest ainetest ning võtma osa sotsiaalprogrammis.