Pärast endise riigikogu liikme Jaan Kundla nn majoneesiskandaali võinuks arvata, et toidupoetšekkide hüvitamine maksumaksja raha eest on parlamendi liikmete peades kinnistunud kui miski, mida ei tasuks mitte mingil juhul teha. Ometi ei takistanud see majoneesiga oma mainet määrimast EKRE fraktsiooni liiget Arno Silda. Ebaeetilisuse uusi kõrgusi on aga vallutamas Mihhail Stalnuhhin, kes lasi mullu hüvitada 4331 euro ja 29 sendi eest enda kirjutatud lasteraamatuid, et neid praegustele ja tulevastele valijatele jagada.

Haiguskoldes kaitsetult

Vaevalt jõuti alla kriitilise piiri langenud laste vaktsineerimistega hõlmatuse määra üle suuremat muret tunda, kui juba selguski, et Eestis haigestus hiljuti vaktsineerimata koolilaps leetritesse. Mõistmatu on seejuures, kui vaktsiine pelgavad vanemad ei pelga reisida riikidesse, kus kodumaal vahepeal juba väljajuurituks peetud haigused üha enam ohvreid nõuavad. Loobuda tuleb, aga kas kollektiivsest turvatundest või üksikisiku vabadusest vaktsiinist mitte hoolida?

Vabaerakond haugub

Reformierakonda ja Keskerakonda kritiseerivate plakatite ilmumises avalikku ruumi pole midagi üllatavat. Konkurentide ründamine, juhtides tähelepanu nende vigadele, on läbiproovitud võte. Paraku nagu öeldakse – haukuv koer ei hammusta, ning senise pikaleveninud eetrivaikuse tagajärjel alla valimiskünnise kukkunud Vabaerakonnal vaevalt jätkub jõudu näksamiseks.

Tänased mured homse varna

Riigi kavatsus tuua politseitööle tagasi juba pensionile siirdunud, illustreerib hästi probleemi, mis on meil korraga mitmes valdkonnas: noori töötajaid ei tule peale. Ent kas sellega ei lükata suurema probleemi lahendamine mitte kaugemasse tulevikku – milline noor (ja üldse keegi) rõõmustaks vaat et surmani töötamise perspektiivist ja seda madalama palga eest, kui saaks erasektoris?

Ära kuku, tõuse ja sära!

Tunamullu kukkumiste tagajärjel tekkinud vigastuste raviks kulunud 25 miljonit eurot on tohutu summa. Võrdluseks: haigekassa aastane miinus on jäänud samasse suurusjärku. Ent kas lahenduseks on miljonieurone ennetuskampaania, nagu pakub riigikogulane Siret Kotka-Repinski, või saaks sellest kallis võitlus paratamatusega?

Jaga artiklit

3 kommentaari

S
söör fon krat   /   13:15, 1. apr 2018
Ekre on oma margi täis teinud. Ekret ei vali ükski normaalne inimene

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis