Seisukoht

Seisukoht | Miks pole raamatut Leida Laiusest? (5)

LISA KOMMENTAAR

Põhjus 1. aprill 2018 21:40
Surnutest räägi kas head või miiite midagi, öeldakse. Seepärast ei hakka Jüri Sillartist halba rääkima. Teine meesoperaator, kes on andnud endast parima, et Leida Laius jääks filmiajalukku eelkõige "üksiku naisena" - nagu tema dokfilmis - on elus. Leida Laiuse tehtud on üsna mitu filmi, mis kuuluvad Eesti filmi kullafondi. Ometi ei loeta teda "esimese ešeloni" hulka kuuluvaks, sinna, kuhu näiteks Grigori Kromanov - kes ju ka polnud eestlane? Laius, vaatamata oma venemaaeestlase päritolule ja kompartei liikmelisusele seda oli. MIks Laius on Eesti filmiajaloos teenimatult tagaplaanil? Sest ta oli naine ja tema vastu olid nimetatud kaks operaatorit, kes mõlemad hiljem režsiöörrideks hakkasid. Ja ilmselt ei olnud kedagi, kes oleks posthuumselt (?) tema eest seisnud.
Leidal oli Venemaalt pärit keerukad peresuhted.. 1. aprill 2018 13:11
Mäletan,et Rakveres vene keskkoolis õppis tema õepoeg. Poiss ei pidanud end eestlaseks ja hirmsasti häbenes eesti juuri. Niisugused olid Ukuaru tegemise ajad...
muidugi 1. aprill 2018 12:10
L.Laius oli väga andekas inimene ja oleks väärinud raamatut. Muulid-pruulid oleksid võinud parem temast kirjutada mitte Toomasti prouast.
sest 31. märts 2018 11:04
eestlased on hästi kade rahvas
mäletan 31. märts 2018 10:08
Leida Laius oli suure hingega inimene.Mäletan teda Tilsi lastekodu ajast kui tegi seal filmi.