Kui märtsi alguses mürgitati Suurbritannia territooriumil endine Venemaa luuraja Sergei Skripal ja tema tütar Julia, hakkasid Suurbritannia ja Venemaa vahelised niigi mitte kuigi head suhted kiiresti halvenema. Kui sügavasse kriisi suhted lõpuks jõuavad, selgub alles mõne aja pärast. Seniks vaatame üle olulised pidepunktid, mis on viimastel aastakümnetel kahe riigi vahelisi suhteid mõjutanud.
Kuigi Teise maailmasõja ajal olid Suurbritannia ja Nõukogude Liit (praegune Venemaa) liitlased, polnud nende läbisaamine juba tollal kiita. Tegutseti küll ühise eesmärgi, Saksamaa purustamise nimel, kuid mõlemal riigil olid tuleviku suhtes eri arusaamised ja eesmärgid. Kahe riigi vahelisi suhteid hakkasid keerulisemaks muutma ka sagedased spiooniskandaalid.
Mihhail Gorbatšovi võimuaeg oli üks vähestest perioodidest, kui omavahel saadi enam-vähem normaalselt läbi. Putini võimuletulekuga muutusid suhted taas pingelisteks ja halvenesid järsult. President Dmitri Medvedev ja peaminister David Cameron suutsid taas normaalsemalt suhtlema hakata ja kui 2012. aastal sai taas presidendiks Putin, ei muutunud suhted kohe halvaks.
16 KOMMENTAARI