Eesti uudised

Kaitsevägi vahetab välja ajale jalgu jäävad automaatrelvad (89)

Marvel Riik, 31. märts 2018, 01:00
KAKS PÕLVKONDA: Galil (pildil vasakul) ja AK4 on tegemas teed uutele relvapõlvkonnale.Foto: Alar Truu

Möödunud nädalal testisid erinevate kaitsejõudude üksused automaatrelvi, leidmaks kaitseväe seniste põhirelvadele Galil ja AK4 uut ning tänapäevast hingamist. „Eelisjärjekorras saavad uued relvad 1. ja 2. jalaväebrigaad, sealhulgas nii politsei- ja piirivalve kui ka justiitsministeeriumi üksused, kuna tegu on ühishankega,“ ütles kaitseinvesteeringute keskuse hangete osakonna juhataja Priit Soosaar.

Rohkem kui paarkümnest huvilisest on uute automaatrelva hanke sõelale jäänud kolm firmat: Heckler & Koch Saksamaalt ning Sig Sauer ning Lewis Machine & Tool Company Ameerika Ühendriikidest. Möödunud töönädalal testisid tootjate relvaomadusi 25-liikmeline grupp, mis oli koostatud erinevate isikutüüpide põhjal, saamaks võimalikult mitmekülgset tagasisidet. Testimisel hinnati relvade stabiilsust ja töökindlust erinevate laskurite käes.

„Testimisele järgnevad täpsustavad läbirääkimised aprillis-mais, seejärel esitavad firmad lõpliku pakkumuse, kus on määratud relvade täpne kogus, hind ja pakutav lisavarustus,“ rääkis kaitseinvesteeringute keskuse hangete osakonna juhataja Priit Soosaar neljapäeval, kui Kaitseliidu Männiku lasketiirus toimus uute hangitavate automaattulirelvad tutvustus ja näidislaskmine. „Lepinguni on kavas jõuda sügiseks, relvade tarneni jõuame järgmisel aastal.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. mai 2019, 16:10
Halduskohus ei andnud kaitseväe relvahankes õigust Sig Sauerile
11. märts 2019, 11:58
Eesti kaitseväe vastu kaevanud relvatootja Sig Sauer ei jõudnud vaidlusega kuhugi
24. aprill 2018, 10:41
Ajateenija sai väljaõppel plahvatuses vigastada ning viidi haiglasse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee