Jää (pilt on illustreeriv)Foto: Aldo Luud
Annika Erg 29. märts 2018 19:51
Täna kell 18.48 sai häirekeskus väljakutse, et Pärnus endise masinatehase juures jõel on inimene vajunud läbi jää. Tegemist oli õnneliku õnnetusega, sest mees pääses jääaugust välja omal jõul.

"Tal läks selles mõttes hästi, et sai ise uuesti jääle tagasi ja kaldale ka omal jalal, nii et päästjad ei pidanud sekkuma," ütles Lääne päästekeskuse valvepressiesindaja Õhtulehele. "Kiirabi abi ta ei vajanud."

Häirekeskusele andis õnnetusest teada pealtnägija. Seda, miks inimene jääle läks, pressiesindaja öelda ei osanud.

Lääne päästekeskus paneb inimestele südamele, et jääle minek on muutunud üliohtlikuks. "Selliste ilmadega, kus päike päeval sulatab, jääb jää iga päevaga järjest nõrgemaks," rõhutas valvepressiesindaja.

Politsei selgitas kohapeal välja, et 31aastane alkoholi tarvitanud mees oli asunud jääd ületama jalgrattal. Mees läks jääle Rääma tänava poolsest küljest ja jõudis liikuda mõnikümmend meetrit, kui vajus rattaga koos läbi jää. Mehel õnnestus jääaugust iseseisvalt välja saada ja kaldale tulla. Temaga oli kõik korras ja politsei toimetas mehe koju.

Jalgratas uppus ja samuti jäi mees ilma veel teistestki kaasas olnud esemetest.

Pärnu politseijaoskonna merepääste- ja piirikontrolligrupi piirivalvur Terje Lemmik ütles, et praegune väga soe ja intensiivne päike sulatab jääd väga kiiresti. "Kevadiste ilmadega muutuvad jääolud väga kiiresti, jää võib sulada ootamatult ja sellega tuleb arvestada. Kui hommikul jää peale minna, siis õhtul ei pruugi sealt enam tagasi saada. Soovitame praegu Pärnu jõe ja lahe jääle mitte minna."