Eesti uudised

Jüri Ratas: ma ei pea õigeks regionaalsete sünnitusosakondade sulgemist  (39)

Toimetas Triinu Laan, 29. märts 2018, 16:27
Foto: HEIKO KRUUSI
Tänasel valitsuse pressikonverentsil rõhutas peaminister Jüri Ratas, et ei pea õigeks Valga ja Põlva haiglate sünnitusosakondade sulgemist.  

"Ei, ma ei hinda seda hästi," vastas Ratas küsimusele Põlva ja Valga haiglate sünnitusosakondade sulgemise kohta. "Minu teada on Põlva haigla sünnitusosakonnas viimasel aastal sünnituskordade arv võrreldes eelmise aastaga isegi natukene tõusnud. Ma ei arva, et neid tuleks sulgeda selliselt, et kogukonnaga üldse läbi ei räägitaks. Ma arvan, et me peaks tegelikult mõtlema seda, et kui jäävad mõlemad haiglad pakkuma sünnitusteenust ja sünnitusosakonnad jäävad tööle, siis kas nad on piisavalt turvalised – loomulikult uutele maailmakodanikele, aga ka emadele," kinnitas peaminister. 

Ta lisas, et kavatseb aprillis mõlemat haiglat külastada. "Minu teada ühe haigla nõukogu on selle [sulgemis]otsuse teinud, teise haigla nõukogu veel ei ole teinud. Ma olen suhelnud ka sellel nädalal haigekassaga. Ma igal juhul tahan seda diskussiooni jätkata. Ma arvan, et see küsimus ei ole veel lõppenud," ütles Ratas. 

Samal teemal

1. juuni 2018, 07:52
Põlva haigla sünnitusosakonna kaitseks koguti 9238 allkirja
13. aprill 2018, 11:09
Igor Taro: Põlva haigla nõukogu esimees Mart Einasto peaks tagasi astuma
10. aprill 2018, 14:50
GALERII | Valga haigla sünnitusosakond suletakse 1. juulist, pressikonverents muutus tuliseks
2. aprill 2018, 23:03
Ossinovski külaskäik ei toonud sünnitusosakondade sasipuntrasse lahendust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee