Eesti uudised

Venemaa piirivalve pidas kinni Eesti kalamehe (2)

Toimetas Anett Rannamets, 29. märts 2018, 14:38
 Politsei
Pihkva järvel sattus kontrolljoone lähistel liikunud mees ekslikult Venemaale, kus piirivalvurid pidasid ta kinni ning määrasid mehele rikkumise eest rahalise karistuse.

Eile, 28. märtsi hommikul avastas Saatse radarivaatleja Pihkva järvel ebaseadusliku kontrolljoone ületuse suunaga Eestist Venemaale.

„Kalastaja liikus vastu päikest, mis pimestas tema silmi ning nii ei näinud ta õigupoolest, kui lähedal on kontrolljoon. Kahetsusväärselt olid raskete ilmastikuolude mõjul üksikud tähised ka ümber kukkunud,“ kirjeldas juhtivpiirivalvur Paavo Mikson.

„Õngitsejad usuvad, et suurem kala on ikka pigem just piiriäärsel alal ja nii minnaksegi tihti kontrolljoonele väga lähedale. „Kui suunataju aga peaks mingil põhjusel hetkekski alt vedama, on kontrolljoone eksliku ületamise risk suur,“ tõdes ta.

Fotodel on näha koht, kus kontrolljoone tähis oli ilmaolude mõjul pikali kukkunud ning kust mees ekslikult Venemaa poolele liikus.

 Politsei

Mikson ütles, et kui mootorsõidukiga järvel liikudes on navigatsiooniseadmed täna pigem juba reegel, siis samamoodi võiksid jalgsi liikujad oma asukoha määramisel kasutada täiendavalt tehnika tuge.

„Eelnevalt tuleks kaardilt üle vaadata kontrolljoone kulgemine ning veenduda, et kaardil, millest juhindute, on see õigesti märgitud,“ soovitas ta. Piiriveekogul olles on tähtis navigeerimisvahendite jälgimise kõrval hoida pilk ka hoiatussiltidel, mis aitavad visuaalselt kontrollida oma asukohta piirijoone suhtes.

Sama päeva õhtul toimus järvel Eesti ja Venemaa piirivalvurite kohtumine, kus anti Vene poolele sattunud mees üle Eesti piirivalvuritele. Ebaseadusliku kontrolljoone ületamise eest oli talle vastaskaldas määratud rahaline karistus 3000 rubla.

2 KOMMENTAARI

t
te vankad tõmmake 29. märts 2018, 17:26
järvele okastraat ümber ja soolake see sisse!
n
No 29. märts 2018, 14:56
ja kuidas ma veendun, et navigatsiooniseadmes on see kontrolljoon õigesti märgitud ?
Iga 58 aastane ei pruugi ju ka omada sellist seadet.
Omades ei pruugi osata kasutada.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee