ÕL TV | Õhtuleht

VIDEO JA FOTOD | Kaitsevägi tegi näidislaskmise uute hangitavate relvadega (16)

Ohtuleht.ee | Video: Alar Truu, 29. märts 2018 12:45
Eelisjärjekorras saavad relvad 1. ja 2. jalaväebrigaad.Foto: Alar Truu
Kaitseinvesteeringute keskus korraldas Kaitseliidu Männiku lasketiirus kaitseväele hangitavate uute automaattulirelvade näidislaskmise. Hanke eesmärgiks on osta  1. ja 2. jalaväebrigaadile uued automaattulirelvad.

Käesoleval nädalal on kaitseväe testimisgrupp proovinud kolme firma – Heckler & Koch, Sig Sauer ning Lewis Machine & Tool Company – erinevate relvade omadusi: lasketäpsust, stabiilsust, töökindlust ja laskuritelt saadud tagasisidet. Täna toimus Kaitseliidu Männiku lasketiirus uute hangitavate automaattulirelvad tutvustus ja näidislaskmine.

„Testimise eesmärgiks oli hinnata, kui stabiilsed ja töökindlad on relvad erinevate laskurite käes,“ ütles kaitseväe pearelvur major Risto Pärtel. „Testigrupi kokkupanekul arvestasime, et see oleks võimalikult laiapindne – laskurite hulgas oli missioonikogemusega sõdureid, kaitseliitlasi, parema- ja vasakukäelisi, mehi ja naisi. Samuti osalesid testimisel Politsei- ja piirivalveameti esindajad, laskeharjutused viidi läbi lahingvarustuses koos kiivri ja kuulivestiga,“ ütles major Pärtel.

„Testimisele järgnevad täpsustavad läbirääkimised aprillis-mais, seejärel esitavad firmad lõpliku pakkumuse, kus on määratud relvade täpne kogus, hind ja pakutav lisavarustus,“ ütles kaitseinvesteeringute keskuse hangete osakonna juhataja Priit Soosaar. „Lepinguni on kavas jõuda sügiseks, relvade tarneni jõuame järgmisel aastal.“

Kaitseinvesteeringute keskus kuulutas välja hanke kaitseväele 5.56mm ja 7,62mm automaattulirelvade ja nende lisavarustuse ostmiseks möödunud aasta juunis. Hanke vastu tundis huvi üle 30 pakkuja, kvalifitseerus üheksa ettevõtet, oma pakkumuse esitas neli, kellest minimaalsetele nõuetele vastavaks tunnistati kolm firmat.

Kaitseinvesteeringute keskus hindab, kas pakkumused vastavad esitatud minimaalsetele nõuetele märtsi lõpuks ning esitab seejärel vastavaks tunnistatud pakkujatele ettepaneku läbirääkimisteks ja võistleva hinnapakkumise tegemiseks. Lepingu sõlmimiseni on kavas jõuda 2018. aasta teises pooles.

Kavandatava hankelepingu kohaselt ostab kaitseinvesteeringute keskus aastatel 2018–2021 ligikaudu 11000 automaattulirelva. Lisaks sellele peab sõlmitav raamleping võimaldama täiendavalt kuni 18 000 automaattulirelva ostmist aastani 2024. Hanke maksimaalne eeldatav maksumus on 75 miljonit eurot.

Mis relvi testiti?

Heckler & Koch  - HK 416A5 ja HK 417 A2

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee