Eesti uudised

Eesti kehtestab sissesõidukeelu 49 Magnitski nimekirjas olevale isikule (17)

Toimetas Triinu Laan, 29. märts 2018 12:19
Sergei Manitski haukivi Moskva kalmistul. Foto: Misha Japaridze, AP/Scanpix
Valitsus kiitis heaks välisministri ettepaneku kehtestada sissesõidukeeld nn Magnitski nimekirjas olevatele isikutele. 

 Valitsus kiitis tänasel istungil heaks välisministri poolt esitatud ettepaneku kehtestada rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sissesõidukeeld isikutele, kes on seotud ränkade inimõiguste rikkumisega, sealhulgas Sergei Magnitski surmaga. Ettepaneku kohaselt kehtestatakse Eestisse sissesõidukeeld 49le nn Magnitski nimekirjas olevale isikule.

Samal teemal

„Valitsuse ühtsus ja otsustavus selles küsimuses näitab meie soovi juhtida tähelepanu sagenevatele rahvusvahelise õiguse rikkumistele Venemaal,“ sõnas välisminister. „Me ei saa jätta ränkadele inimõiguste rikkumistele reageerimata,“ rõhutas ta.

Mikseri sõnul toetab Eesti selliste meetmete kehtestamisega õigusriigi põhimõtete tagamist. „Suhtume inimõigustesse täie tõsidusega ning soovime selle sõnumi anda edasi ka meie liitlastele. Meil kõigil tuleb reageerida reeglitel põhineva maailmakorra õõnestamise juhtumitele ning panustada seeläbi ka meie enda julgeolekusse,“ kinnitas Mikser.

Rahvusvahelised organisatsioonid, nagu Euroopa Nõukogu, Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon ning Euroopa Parlament, on riike üles kutsunud kehtestama sanktsioone Sergei Magnitski juhtumi ja samalaadsete juhtumitega seotud isikute suhtes. Inimõiguste rikkujate suhtes on riigisiseseid meetmeid, sealhulgas sissesõidukeelu, kehtestanud USA, Kanada, Ühendkuningriik, Läti ja Leedu.

Samal teemal

19.11.2018
Valitsuskomisjon teadis ammu Vene musta raha sissevoolust
07.05.2018
Sergei Magnitski: kohtus surnult süüdi mõistetud
07.05.2018
Samuti Venemaa mustas nimekirjas olev Tunne Kelam: ma ei lähekski vabatahtlikult Venemaale!
07.05.2018
Mis on Magnitski nimekiri?