Eesti uudised

Tartumaa omavalitsused tahavad tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamist, Elva pooldab uuringuid

Toimetas Anett Rannamets, 29. märts 2018 07:34

30 KOMMENTAARI

m
Mrs Cynthia Corvin/ 2. november 2018 13:31
Minu nimi on.Mrs Cynthia Corvin. Ma elan Ukrainas, ma olen täna õnnelik naine? Ma pean seda aega kasutama, et kõigile inimestele öelda, kuidas ma sain oma laenu sellest ausalt ja Jumal, kes kardab laenuandjat, kes aitab mind 140 000 dollariga laenuga, võtke temaga ühendust. kui teil on ka vaja laenu ilma probleemideta, siis tema nimi on piiskop Elijah email {bishopelijahloanfirm002@hotmail.com}, ütle talle, et see on proua Cynthia Corvin, kes suunab teid tema poole. E-post: (bishopelijahloanfirm002@hotmail.com) WhatsApp: +2349035555247
m
Mr Williams/ 25. aprill 2018 06:05
Ofrecemos Préstamos Privados, Comerciales y Personales con tasas de interés anuales mínimas tan bajas como el 3%. Otorgamos préstamos dentro del rango de $ 1,000.00 a $ 500,000.00. Si está interesado, respondame ahora. Contáctenos en whatsapp +1(214)305-8945, correo electrónico: willianloanfirm6@gmail.com
t
toomas/ 10. aprill 2018 09:57
elva on logistiliselt tohutult hea koht,raudtee ühendus ,praktiliselt kogu euroopaga,maantee transport,metsa ja vett ka,niiet seda ei jõua lähema 1,5 aastaga küll ära kasutada.
e
elva/ 10. aprill 2018 09:37
ongi õige koht,linnavalitsuse taha vana sauna oja kaldale arbi järve äärde,siis kõik näevad kuidas eesti majandus kasvab ja elvas kah käivet rohkem,siin enamus selle poolt,kohe tuleb toetus pikett.
j
Jupp/ 29. märts 2018 18:50
Tartu arust riik annab igavesti suurt raha. Elva teab, et poliitikutele ei saa loota.
a
Al/ 29. märts 2018 15:54
Korruptsioon lokkab igal sammul.
Hakkasin asja vähe sügavamalt uurima ja leidsin seosed.
Enne poliitikasse tulemist tööstusjuhina tegutsenud Palo soovis tööstust "endale". Aga selgus, et sama tahab ka Simson.
Vaidlus kahe daami vahel olnud nii tõsine, et Palo lausa nuttis vihast, kirjutab Eesti Ekspress.
https://www.ohtuleht.ee/775127/ministrid-palo-ja-simson-alustasid-tuliga
Nüüd on arusaadav miks nad tülitsesid tööstuse pärast.Tööstuses liiguvad kõige suuremad altkäemaksud.
Miks Palo nuttis mingi "tööstuse" pärast???Iga inimene oleks õnnelik kui kohustusi vähemaks jääb,sest ministritool oleks talle alles ju jäänud.
Sellepärast,et ta teab arvatavasti kuidas altkäemaksud liiguvad selles vallas,
sest ta oli ka eelmises valitsuses tööstusminister.Tema ajal liikusid Leedo väited sidrunite(altkäemaksu) küsimisest,
Kiili ja Kaljuranna altkäemaksud ja nüüd ka igati korruptiivne tselluloositehas ja kusjuures Kiil ja Kaljurand on pääsemas karistusest,sest kohtuprotsess venib.
Arvatavsti on osa sellest 4 miljonist on liikunud ka erakondade rahakotti.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/lavalt-lahkuv-parvlaevakuningas-vjatseslav-leedo-andis-u...
Kaks ministrist naist võitlesid armutult "tööstuse" pärast.Nüüd see tselluloositehas.
Seal liiguvad väga,väga suured rahad.Simson ja Palo olid mõlemad seal läbirääkimistel EST-FOR-i juhtidega.
Kas kellegil on veel kahtlusi miks see asi käib nii poolsalaja ülisuure kiirusega???
EST-FOR-i üks omanikest on endine RMK juht Mati Polli,kes teab samuti täpselt kuidas seal asjad käivad ja nüüd on kaks varianti:
1)Kas EST-FOR pressib välja ministrite käest,sest Mati Pollil on palju infot "mustade ministrite" kohta või 2)Erakondade meeletu ahnus.
Mati Polli ei ole julgenud isegi ise avalikuse ette tulla vaid on saatnud avalikult nõudma absurdseid asju oma rübliku Aadu Polli.
See korruptsioon on juba nii sügav,et vajaks kindlasi KAPO ja prokuratuuri sekkumist aga tundub,et nemadki on mestis.Ei liiguta KAPO ega ka prokuratuur lillegi.
EST-FOR-i nõudmistest Pealtnägijas:
https://www.err.ee/691197/pealtnagija-tselluloositehase-arendajad-esitasid-riigile-oma-erisoovid
Nüüdseks on selgunud,et tselluloositehase miljardiprojekti võimalikkust hakkab uurima OÜ Skepast & Puhkim.Omanikeks on Peeter Škepast ja Hendrik Puhkim.
Mõlemad mehed on olnud riigi maanteeameti kõrgetel kohtadel.Lubati erapooletut uuringut aga jälle korruptiivne leping.
See kõik on pettustest ja valest nii läbi imbunud,et ei ole enam lihtsalt sõnu.
a
Al/ 29. märts 2018 15:48
Nüüdseks on selgunud,et tselluloositehase miljardiprojekti võimalikkust hakkab uurima OÜ Skepast & Puhkim.Omanikeks on Peeter Škepast ja Hendrik Puhkim. Mõlemad mehed on olnud riigi maanteeameti kõrgetel kohtadel ja veel osaliselt ühel ajal endise RMK juhi Mati Polliga kes on nüüd EST-FOR üks osanikke.Lubati erapooletut uuringut aga jälle korruptiivne leping.
e
Elva juhtimine/ 29. märts 2018 12:35
kui Elvasse taheti ehitada kaasaegset kaubanduskeskust praeguse konsumi kõrvale, siis linnajuhid keeldusid kategooriliselt, sest sinna rajati nõndanimetatud lastele mänguväljak ja turuplats. mis ei kujuta endast midagi. Lapsi see ei tõmba ja mõnede turulaudade taga mõnulevad ja viidavad aega viisakalt öeldes "töötud." Üldse on arusaamatu kuhu nii suur raha kulus?

t
tartlane/ 29. märts 2018 12:05
ainult positiivses võtmes kirjutatakse. Olen nõus väitega, et Eesti-Läti piirkonda oleks vaja puidurafineerimise tehast, aga et see rajada siia, kus elab enam kui sadatuhat inimest väikesel alal tehase vahetus ümbruses, no andke andeks. Teine kahtlame punkt on jutt, et tuleb selline tehas nagu on Soomes Äänekoskis - biotoodete tehas. Selle hind on märgatavalt kõrgem, kui meie härrade poolt plaanitava tehase maksumus. Aga Soomeskl ei ole võimalik tagada, et haisu ei leki, et puuduvad muud kahjulikud emissioonid. "Meie" tehasesse ei plaanita rajada kinnist veekasutussüsteemi, mis looduse seisukohast on kõige ohutum, aga kallis ehitada. Jutt paika panemata tehnoloogiast, seda ju näitabki, et kaasaegse tehnoloogia kasutamine muuks, kui tselluloosi rafineerimiseks ei tule kõne alla, sest tehase hind läheb liiga kõrgeks. Äänekoski tehas läks soomlastele maksma 1,5 miljardit. See tehas on kaasaegset tehnoloogiat punnis täis, aga igasuguseid avariisid tuleb üksteise järel. Tehase kodulehelt saab nende kohta lugeda. Kui plaanitav tehas hakkab tootma lõppproduktina tselluloosi, milline on saastatuse ja toodangu suhe - ses mõttes, et siia jääb kõnnumaa metsade maha võtmise tulemusena ja tehase emissioonid tiheasustusalale vs kui palju makstakse väljaveetava tselluloosi eest ja kes sellest tulu saab. Kui tselluloosist hakataks tootma paberit, milline oleks siis saastatuse ja toodangu suhe. Kuidagi kummaline on lugeda, et küll on hull, kui vihmametsa maha võetakse, aga see, et siin mets maha võetakse ei huvita justkui kedagi. Aga aarad on kahtlemata palju kenamad linnud ka kui rähnid või kakud või rongad. Ma ei karda, et meie teadlased oma südametunnistuse reedavad ja valesid uuringutulemusi esitavad, kardan hoopis, et neid tulemusi hakatakse varjama. Otsustajate poolt varjama või veidike ilustama. Majandusanalüüsid on hoopis teine teema. Kui majandusanalüüsid oleksid vähegi realistlikud, siis Eestis ei ehitataks sellisel hulgal kaubanduskeskusi. Kui meie rahvas on sisuliselt palgavaesed (üks hiljutine artikkel ajakirjanduses), siis kuidas on võimalik, et kaubanduspindade suuruselt inimese kohta oleme me kolmandal kohal Euroopas ja ikka on veel kasumlik uusi kaubanduskeskusi rajada? Mis on siis tegelikkus? Ei tahaks Tartu kandist minema kolida ... aga haisu sees ka elada ei taha.
t
tartlane/ 29. märts 2018 12:04
Olen nõus väitega, et Eesti-Läti piirkonda oleks vaja puidurafineerimise tehast, aga et see rajada siia, kus elab enam kui sadatuhat inimest väikesel alal tehase vahetus ümbruses, no andke andeks. Teine kahtlame punkt on jutt, et tuleb selline tehas nagu on Soomes Äänekoskis - biotoodete tehas. Selle hind on märgatavalt kõrgem, kui meie härrade poolt plaanitava tehase maksumus. Aga Soomeskl ei ole võimalik tagada, et haisu ei leki, et puuduvad muud kahjulikud emissioonid. "Meie" tehasesse ei plaanita rajada kinnist veekasutussüsteemi, mis looduse seisukohast on kõige ohutum, aga kallis ehitada. Jutt paika panemata tehnoloogiast, seda ju näitabki, et kaasaegse tehnoloogia kasutamine muuks, kui tselluloosi rafineerimiseks ei tule kõne alla, sest tehase hind läheb liiga kõrgeks. Äänekoski tehas läks soomlastele maksma 1,5 miljardit. See tehas on kaasaegset tehnoloogiat punnis täis, aga igasuguseid avariisid tuleb üksteise järel. Tehase kodulehelt saab nende kohta lugeda. Kui plaanitav tehas hakkab tootma lõppproduktina tselluloosi, milline on saastatuse ja toodangu suhe - ses mõttes, et siia jääb kõnnumaa metsade maha võtmise tulemusena ja tehase emissioonid tiheasustusalale vs kui palju makstakse väljaveetava tselluloosi eest ja kes sellest tulu saab. Kui tselluloosist hakataks tootma paberit, milline oleks siis saastatuse ja toodangu suhe? Kuidagi kummaline on lugeda, et küll on hull, kui vihmametsa maha võetakse, aga see, et siin mets maha võetakse ei huvita justkui kedagi. Aga aarad on kahtlemata palju kenamad linnud ka kui rähnid või kakud või rongad. Ma ei karda, et meie teadlased oma südametunnistuse reedavad ja valesid uuringutulemusi esitavad, kardan hoopis, et neid tulemusi hakatakse varjama. Otsustajate poolt varjama või veidike ilustama. Majandusanalüüsid on hoopis teine teema. Kui majandusanalüüsid oleksid vähegi realistlikud, siis Eestis ei ehitataks sellisel hulgal kaubanduskeskusi. Kui meie rahvas on sisuliselt palgavaesed (üks hiljutine artikkel ajakirjanduses), siis kuidas on võimalik, et kaubanduspindade suuruselt inimese kohta oleme me kolmandal kohal Euroopas ja ikka on veel kasumlik uusi kaubanduskeskusi rajada? Mis on siis tegelikkus? Ei tahaks Tartu kandist minema kolida ... aga haisu sees ka elada ei taha.
m
mall/ 29. märts 2018 11:40
Hange uuringute tegemiseks kuulutati välja juba 2017. a augustis ja võitja sel nädalal. Nii et uuringutest pole pääsu, kui just eriplaneeringu kehtestuks tunnistamise otsust ei tule. Imestasingi, et Ratas nii mesimagusa häälega kiitis, et uurime ikka. Pool miljonit uuringuteks on väike summa, võrreldes suure kasumi lootusega.
e
Eedti Inimesed elavad uskumatus/ 29. märts 2018 10:36
naiivsuses justkui võtaks Ratase sotsialistlik Valitsus arvesse nende pöördumisi, avaldusi, allkirjadekogumisi ,ühislaulmisi, arutelusid või midagi muud. Ei võta , ega lase ka end valimistel välja vahetada. Sotsialism on silmakirjalikkusega on tagasi just nii nagu mõjuagendi tööplaan ette någi.
v
Vana teadlane/ 29. märts 2018 10:22
Elvas ongi üle keskmise targemad inimesed. Tartus mingid teadlased ainult nutavad kogu aeg. Maailmas pole keegi mingist tipptasemel Eesti teadusest kuulnudki- mille eest seda tippteadust tehakse. Vaatamata kroonilisele rahapuudusele ei saa rumalad tartlased ikka aru, kust raha tuleb.
r
Raivo/ 29. märts 2018 10:15
Kes kõneleb Elva nimel,kas Elva rahvas?Kui vallajuhid siis oleks neil aeg muu töö otsida.
p
pole kahtlustki/ 29. märts 2018 10:09
et tehas tuleb, varem või hiljem , see läbi surutakse aga miks laasik oma nina sinna topib,ja oma margi täis teeb on veel arusaamatu.
k
Keegi tahab Peetri kodusesse aeda tehast, aga tema kodu (vanemad) ongi ju Tartus./ 29. märts 2018 10:02
Ärge seda küll soovitage. Kui Elvasse soovite, siis küsige Elva vaimudelt, sest Tartu vaimud ja vaimsus seda ei taha!

m
Mida ei tahea/ 29. märts 2018 09:55
Ei taha: Silda,tehast,teed,tuulikut,elektri jaaama,valitsust,Antsu,võõrast,last,naist,meest,homot,koera,naabrimeest,puud,puu mahavõtmist,presidenti,aktsiisi,Lätit,Venemaad,Natot,Putinit,Trumpi,Põhja Koread,Hiina kaupu,Eesti kaupu.Kui kellelgi veel tuleb meelde mida ei peaks meil siin olema siis andke aga teada.
k
Ka/ 29. märts 2018 17:35
õlletehas tuleks sulgeda ja spaa teha
s
seda/ 29. märts 2018 09:44
et peale haldusreforme on kunagise Puhja valla alla neelanud Elva vald tõesti Emajõe äärde välja jõudnud. Kuid teahesemehed on ju rääkinud, et sobiv koht on 5-10 km raadiuses Tartu raekojast, seega Tartu linna, Tartu, Luunja või Kastre valla maadel. Vorbuse, mis kuulub praegu Tartu linna koosseisu näib kõige tõenäolisem koht olevat.
a
Ants Rannula/ 29. märts 2018 09:41
Tehas tuleb, sest RAHVAST pole. Rahamehed tahavad ja partorgid toimetavad.
t
Tehku/ 29. märts 2018 09:38
Elvasse haisema-reostama-lagastama
t
Tehas Elvasse!/ 29. märts 2018 09:14
Elva otsustagu iseenda eest!
Kui õige ehitaks Elvasse, otse järve kaldale. Ja kui vaja voolavat vett, küll miljonitehas ka selle järvevee ringiratast voolama paneb. Las see õnn siis õitseb Elva õuel, otse nina all! Aga mismoodi nad hakkama saavad selle häbi ja masendusega, kui enam mitte ühtki puud ei kasva?
r
reku/ 29. märts 2018 09:07
Elvale on ju Tartu linn rahakott ja viljaait. Muidu oleks nad ammu nälga surnud.
s
29. märts 2018 09:16
See tehas Tartule küll mingit erilist raha ei too, ilmselgelt ei tunne sa maksuseadusi.
a
andrus/ 29. märts 2018 09:01
Elva eraldas oma eelarvest uuringuteks raha.OK
t
29. märts 2018 09:17
Tehti ju eraldi seadus, et tehase ehitajad ostavad ise vajalikud uuringud vajalike tulemustega.
j
juku/ 29. märts 2018 08:59
seda näitemängu on piinlik vaadata, kuid veel piinlikum peaks olema seda näidelda.
v
29. märts 2018 09:18
Võimu juures piinlikkust ei tunta.

r
Refi agent/ 29. märts 2018 08:59
Vähemalt üks mõelda julgev omavalitsus!
o
oma särk/ 29. märts 2018 08:38
Elvasse võiks tehase teha küll-tooraine lähedalt võtta ja Verevis on natuke vett ka..

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee