Jaak MadisonFoto: Teet Malsroos
Toimetas Annika Erg 28. märts 2018 18:24
Riigikogu liige ja EKRE aseesimees Jaak Madison mõistab hukka kuluhüvitiste kasutamise isiklikel eesmärkidel.

"Üks põhilisi uudiseid hetkel meedias on kuluhüvitised ja nende kasutamine. Oleme erakonnana korduvalt öelnud, et nii kaua, kui kuluhüvitised eksisteerivad ja teised meie eelnõud nende kaotamiseks ei toeta, kasutame neid kas või sajaprotsendiliselt poliitika tegemiseks. Olgu selleks otsepostitused, ürituste korraldamised, koolilaste Toompeale toomised jms. Kuid see peab olema selgelt tööga ehk poliitikaga seotud kulu. Tingimusteta," rõhutab Madison Facebooki postituses.

"Seetõttu on mul ülimalt kurb näha, et tihti lööb välja ka saadikute hulgas inimlik ahnus ja soov võtta viimast. Inimlikkus on inimlikkus, kuid selline asi tuleb hukka mõista, sest õigustust sellele pole. Inimlike vigadega saadikuid on paraku kõikjal ja tänane uudis näitab, et kahjuks ka konservatiivide seas. Mida ma tahan öelda, on see, et isiklike toidukorvide hüvitamine kuluhüvitistega on inetu ja seda tuleb selgelt välja öelda," seletab ta.

"Vabandan kõigi meie toetajate ja liikmete ees, sest tilk tõrva teeb kogu meepoti inetuks. Teeme kõik, et neid tilku ei satuks enam ühtegi, sest iga saadik peab mõistma oma vastutust ja kohustusi. Eriti veel peale kolme aastat tööd Toompeal. Ma loodan, et vastavad inimesed teevad järeldused ja võtavad ka vastutuse avalikkuse ees," lisab Madison.

Loe erinevate riigikogulaste kuluhüvitiste omapärastest kasutamisviisidest lähemalt siit.