Eesti uudised

Kersti Kaljulaid Briti telekanalile: Eestis ei räägita Putini vene keelt (58)

Marvel Riik, 28. märts 2018, 16:59
President Kersti Kaljulaid Alar Truu
President Kersti Kaljulaid ütles usutluses Suurbritannia telekanalile 4 News, et Venemaa on proovinud mitmel puhul lõhkuda Eesti väärtushinnanguid, kuid ebaõnnestunult. Kaljulaidi sõnul on Eesti venelased valmis seisma Eesti eest.

„Eestlased, kes räägivad vene keeles, ei räägi tingimata Putini keeles. See on oluline vahe,“ vastas president Kersti Kaljulaid Suurbritannia telekanalile 4 Newsile, kui tunti huvi Eesti venelaste vastu, kes on Nõukogude Liidu kokkuvarisemisel Läänemere kaldale jäänud paikseks. „Me näeme seda ja võime seda demonstreerida, kui analüüsida inimeste arusaamasid. Eesti noored mehed, kes pärinevad vene[keelsest] perekonnast ja on läbinud ajateenistuse, nende valmisolek seista Eesti eest ei ole väiksem kui Eesti perekondades.“

Samal teemal

Telekanali 4 News intervjueerija Jon Snow pööras oma küsimustes palju tähelepanu 4. märtsi Salisbury keemiarünnakule, mille tagajärel mürgitati endine Vene sõjaväeluure ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia. Kuna rünnaku taga nähakse Venemaa kätt, on läänemaailm vastumeetmena asunud välja saatma Vene diplomaate. Seda tegi ka Eesti.

„Meie ei loonud seda olukorda. Mitte keegi ei naudi olukorda, milles oleme. Aga kui vaadata, kust kõik läks valesti, siis peab minema tagasi aastasse 2008 ja Gruusiasse,“ rääkis Kaljulaid.

Intervjuu on nähtav siit.

58 KOMMENTAARI

t
tule meelde,tulen. 31. märts 2018, 11:01
tahaks teada mis keelt burotino oma maksimovskiga ka räägib. sahinad käivad, et olla ikka seda samust putini keelt rääknud varem. väga mitmetahuline kersti täpselt nii kust tuul puhub sinna kõigub.
.
"meie" president... 31. märts 2018, 09:38
..hõljub pidevalt pilvedes ja soovunelmatest teeb põhitõed. "KOMBERUUM", "Kõik võivad olla eestlased,kes ainult tahavad!", "Eestis ei räägita putini v...
(loe edasi)
Loe kõiki (58)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee