President Kersti KaljulaidFoto: Alar Truu
Marvel Riik 28. märts 2018 16:59
President Kersti Kaljulaid ütles usutluses Suurbritannia telekanalile 4 News, et Venemaa on proovinud mitmel puhul lõhkuda Eesti väärtushinnanguid, kuid ebaõnnestunult. Kaljulaidi sõnul on Eesti venelased valmis seisma Eesti eest.

„Eestlased, kes räägivad vene keeles, ei räägi tingimata Putini keeles. See on oluline vahe,“ vastas president Kersti Kaljulaid Suurbritannia telekanalile 4 Newsile, kui tunti huvi Eesti venelaste vastu, kes on Nõukogude Liidu kokkuvarisemisel Läänemere kaldale jäänud paikseks. „Me näeme seda ja võime seda demonstreerida, kui analüüsida inimeste arusaamasid. Eesti noored mehed, kes pärinevad vene[keelsest] perekonnast ja on läbinud ajateenistuse, nende valmisolek seista Eesti eest ei ole väiksem kui Eesti perekondades.“

Telekanali 4 News intervjueerija Jon Snow pööras oma küsimustes palju tähelepanu 4. märtsi Salisbury keemiarünnakule, mille tagajärel mürgitati endine Vene sõjaväeluure ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia. Kuna rünnaku taga nähakse Venemaa kätt, on läänemaailm vastumeetmena asunud välja saatma Vene diplomaate. Seda tegi ka Eesti.

„Meie ei loonud seda olukorda. Mitte keegi ei naudi olukorda, milles oleme. Aga kui vaadata, kust kõik läks valesti, siis peab minema tagasi aastasse 2008 ja Gruusiasse,“ rääkis Kaljulaid.

Intervjuu on nähtav siit.