Eesti uudised

Rakvere lihakombinaadi streikijaid esitasid tööandjale ettepaneku rahu sõlmimiseks (28)

Toimetas Triinu Laan, 28. märts 2018 16:19
Foto: Stanislav Moshkov
Tänasel streigikoosolekul otsustasid Rakvere lihakombinaadi tapamaja streikijad saatsid tööandjale ettepaneku rahu sõlmimiseks ning kavatsevad kokkuleppe saavutamiseni  tööseisakuga jätkata. Streik lõpeb, kui tööandja nõustub allkirjastama ametiühingu tunnustamise lepingu, millele saab rajada edasise koostöö ja sisulised kollektiivläbirääkimised kõigi töötajate nimel.

Streik tapamajas on kestnud pea kaks kuud ilma, et tööandja oleks streikijatele ühtegi konkreetset palgapakkumist teinud. Streikijate arvates ei vii tänane patiseis enam edasi ja nad loodavad, et tööandja nende pakkumise vastu võtab ja naaseb konstruktiivsete läbirääkimiste juurde.

 Pakutud leping tunnustab loodud 115liikmelist ametiühinguosakonda töötajate esindajana kollektiivlepingu mõistes ning võimaldama normaalselt suhtlust kõigi ettevõtte töötajatega. Lepingu järgi võtaksid pooled kohustuse alustada kollektiivlepingu sõlmimist kõigi töötajagruppide probleemide lahendamiseks ning deklareerivad streigiga seotud juriidiliste nõuete puudumist teineteise suhtes.

Streikijad tänavad kõiki organisatsioone ja inimesi, kes neid on toetanud ning avalikkust kaasamõtlemise ja julgustavate sõnade eest.

Samal teemal

15.04.2018
Rakvere lihakombinaadi töötajad lõpetavad streigi
05.03.2018
Rakvere lihakombinaadi kuu aega kestnud töövaidlus tammub paigal
07.02.2018
Rakvere lihatööstuse streikijad: „Me läheme lõpuni välja!“
06.02.2018
Pilk peal: Teiste lihatööstuste töötajad jälgivad hoolega Rakveres toimuvat