Galeriid

MÄRTS PILDIS | Vaata Õhtulehe fotograafide parimaid tabamusi! 

Video- ja fototoimetus, 30. märts 2018 12:30
Vene suursaadik Eestis Aleksandr Petrov kutsuti välisministeeriumisse vaibale, andmaks talle üle noot Vene kaitseatašee Oleg Afanasjevi riigist välja saatmise kohta.Foto: Martin Ahven
Märts – Vene suursaadik Eestis kutsuti vaibale, Tallinna linnapea Taavi Aas sai hirmkalli uue luksusauto, Purdi mõisas tähistasid nõiad maagiliste rituaalidega pööripäeva. Kõik see ja palju muud jäi Õhtulehe fotograafide kaamerasilma ette.

Vaata  meie fotograafide parimaid tabamusi galeriist!

Vene suursaadik Eestis Aleksandr Petrov kutsuti välisministeeriumisse vaibale, andmaks talle üle noot Vene kaitseatašee Oleg Afanasjevi riigist välja saatmise kohta.Foto: Martin Ahven

Mikser: oluline on astuda ühiselt Venemaa vastu heidutav samm

Esmaspäeval kell kolm saabus välisministeeriumi morninäoline Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov. Ta võis juba ette aimata, miks välisminister Sven Mikser ta välja kutsus. Petrov sai pooletunnise vestluse ajal  noodi, milles nõuti, et Venemaa kaitseatašee Oleg Afanasjev peab nädala jooksul Eestist lahkuma. Peaaegu ühtaegu Eestiga otsustasid veel paljud teisedki riigid Venemaa diplomaate välja saata.

Märtsiküüditamise ohvrite mälestamine Vabaduse väljakul.Foto: Alar Truu

Märtsiküüditamise ohvreid mälestati aastapäeval üle kogu Eesti

25. märtsil 1949 toimunud küüditamine oli suurimad Eesti ajaloos. Saadud šokk püsib rahval meeles siiani. Pühapäeva õhtul süüdati üle Eesti küünlad mälestamaks märtsiküüditamise ohvreid.

Elu suurim käepigistus – "Seltsimees lapse" nimitegelast mänginud Helena Maria Reisnerit tervitas filmi esilinastusel president Kaljulaid. Foto: Teet Malsroos

GALERII | Vaata, kes käisid "Seltsimees lapse" esilinastusel!

Reedel esilinastunud filmi "Seltsimees laps" käis vaatamas ka president Kersti Kaljulaid, kes linateose lõppedes tänas nimitegelast mänginud Helena Maria Reisnerit ning poseeris temaga ka koos pildil. 

Tallinn Fashion Weeki värvikas moeshow Kultuurikatlas.Foto: Martin Ahven

TWF | MEGAGALERII: Tallinn Fashion Weeki teise päeva moe-showd

Kevadise Tallinn Fashion Weeki edukale avapäevale järgnes 23. märtsil teine moeõhtu, mis tõi publiku ette kolm vaatemängulist etendust ja kevadisest värskusest tulvil kollektsioonid. Esimesena astus võrratult positiivse etendusega lavale Monton, seejärel Diana Denissova ja Mammu Couture ning viimastena Embassy of Fashioni kahurvägi Ketlin Bachmann, Aldo Järvsoo ja Riina Põldroos.

Anu Saagim käis hommikusöögisaate tarbeks Kati Tootsi kodus Sauel, kus imeilus majaperenaine valmistas talle maitsva eine. Foto: Jörgen Norkroos

KATI TOOTS: näeksin enda kõrval meest, kes on tugev nagu karu, et mina saaksin olla hoolitsev naine

„Võib-olla sellepärast mul ei olegi praegu meest, et olen liiga isetegija. Võib-olla mõjub meestele halvasti see, kui naine teeb asjad ära ise ja ruttu,“ naerab Kati Toots. Tema sõnul on tema jaoks lihtsamast lihtsam ise köögiseinu tapeetida, akutrelliga auku puurida või uut lampi elektrijuhtmete külge ühendada. „Pigem võtan kätte ja teen ise ära, kui ootan homset päeva lootuses, et keegi teine teeb.“

Tallinna 32. keskkooli teatriklassi abiturient ja Eesti otsib superstaari uue hooaja finalist Jennifer Marisse Cohen. Foto: Alar Truu

Superstaarisaate finaali pääsenud Jennifer ja Sissi on ka parimad sõbrannad: me ei suuda uskuda, et koos edasi saime!

“Eesti otsib superstaari” saates peeti ära esimene stuudiovoor, kus valiti kümne parima lauljanna seast välja kolm finalisti. Kaks õnnelikku edasipääsejat olid Sissi Nylia Benita ja Jennifer Marisse Cohen, kes, kusjuures, juba ammusest ajast head sõbrannad on ning juba tüdrukutirtsudena esmakordselt duetti laulsid. 

Kevadine pööripäevarituaal Purdi mõisas.Foto: Stanislav Moshkov

ÕL VIDEO JA GALERII | Nõiad tümistasid kevade šamaanitrummidega kohale

Kevadine pööripäev on suurte soovide soovimise aeg – sel päeval mulda pandud seeme või universumisse hõigatud soov saab väeka vilja. „Mõtle hästi suurelt,“ õpetab valge wicca-nõid Heli Ayera õigesti soovima. „Mis on su tõeline hingesoov? Kampsuni kaubamajast saad sa niikuinii. Kevadine pööripäev aitab tuua su ellu muutusi, mida vajad!“

Tallinna linnapea Taavi Aas vurab alates märtsis ringi uue ametiauto Volvo S90-ga, mille hind oli 48 325 eurot. Foto: Teet Malsroos

GALERII | Piilu Tallinna linnapea uhiuude luksuslikku autosse!

Tallinna linnapeale Taavi Aasale soetati hiljaaegu uus ametiauto. Pärast pikka ja hoolikat valimist vastas kõikidele härra nõudmistele Volvo S 90. "Antud autohankega seoses on mul hea meel öelda, et me saime suurema ja mahukama salongiga masina, mis maksab vähem kui senine auto," põhjendas Aas linnavolikogu istungil.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski andis seoses kampaaniaga "Kingime Eestile 100 000 uut geenidoonorit" verd. Foto: Aldo Luud

ÕL VIDEO | Laseme verd! Geenivaramu korjab kokku 15 protsendi Eesti elanike andmeid 

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski saab omal nahal tunda, mida tähendab anda geenivaramule maksumaksja raha – talle torgatakse nõel veeni. Laborandi käed värisevad, sest erinevalt ministrihärrast pole ta harjunud kümmekonna töötava foto- ja videokaamera ning kiibitseva ajakirjanikeparvega Tartus geenivaramu laboris.

"Eesti otsib superstaari" finalist Sissi Nylia Benita.Foto: Alar Truu

Dave Bentoni tütar Sissi osaleb staarisaates: olin alguses päris kindel, et ei lähegi sinna!

Tänavuse superstaarisaate võistlustules näitab enda imelisi vokaalseid võimeid laulja Dave Bentoni tütar Sissi Nylia Benita (18). „Otsus minna saatesse ei tulnud kergelt. Ma olin päris kindel, et ma ei lähe sinna üldse,“ sõnab Sissi ja räägib, et otsus saatest osa võtta tuli tema hea sõbranna agaral utsitamisel. 

Venemaa presidendivalimised Eestis.Foto: Stanislav Moshkov

GALERII JA VIDEOD | Keda valisid Vene kodanikud Eestis Venemaa presidendiks? Ikka Putinit!

Õhtulehe küsitlus Tallinnas Vene Föderatsiooni suursaatkonnas  valimisjaoskonnas näitas, et Venemaa presidendina soovitakse endiselt näha Vladimir Putinit.

Mitmekülgne pianist ja õppejõud Peep Lassmann tegeleb ka linnuvaatlusega.Foto: Stanislav Moshkov

Pianist Peep Lassmann: „Nõmmelõokese laulu võib kuulata nagu kontserti.“

„Alati on hea meel, kui kohtun nõmmelõokesega,“ tunnistab Peep Lassmann, pianist, õppejõud ning kauaaegne muusika- ja teatriakadeemia rektor. Samuti on täna 70aastaseks saav Peep Lassmann ka kirglik linnuvaatleja ja -kuulaja. Nõmmelõokese järel on laululindudest tema suur lemmik soo-roolind. „See on lind, kes pole soo- ega roolind, teine nimi on tal putke-roolind. Tema on ka väga suur virtuoos.“

Lastekirjanik ja teleajakirjanik Kadri Hinrikus. Foto: Martin Ahven

Kadri Hinrikus: usun, et lasteraamatuid võib kirjutada ka tõsistest asjadest

Emakeelepäeval kultuurkapitali kirjanduspreemiate jagamisel napsas laste- ja noorsookirjanduse preemia Leelo Tungal, kuid žürii andnuks enda sõnul meelsasti välja teisegi preemia oluliselt lühema staažiga lasteautorile Kadri Hinrikusele, kes oli auhinnale üles seatud kolmandat aastat.

Drag queen Rene Köster Kuldmuna galal. Foto: Stanislav Moshkov

GALERII | Kuldmuna galal tunnustati aasta parimaid reklaamis ja turunduses

Reedel kuulutati Kultuurikatlas pidulikul Loovusfestivali Kuldmuna 2018 auhinnagalal välja parimad turunduskommunikatsiooni lahendused reklaami, disaini, digitaalse reklaami, suhtekorralduse ning üritusturunduse kategooriates.

Näitleja Tambet Tuisk.Foto: Stanislav Moshkov

Tambet Tuisk: „Mina tunnen vajadust rutiini järele. Pole paremat rutiini, kui veeta paar nädalat filmivõtetega kuskil kindlas keskkonnas.”

„Olen näinud „Seltsimees lapse” musta materjali musta heliga ning juba siis olin ma väga rõõmus – see on väga hea film,” sõnab näitleja Tambet Tuisk, filmis „Seltsimees laps” Leelo isa kehastanu. Tõsi, rõõmu ja rahulolu kiirgas Tambetist ka filmi võtete aegu, kui ta oma järge oodates Muuga mõisahoone taga kohvipausi pidas. „Olin küll rõõmus,” muigab ta. „Kes siis ei tahaks näitlejana sellist filmi teha. Õnneks oli mul see võimalus.”

Põrgu-Paul pärast maja põlengut hooldekodu koikus. Foto: Teet Malsroos

VIDEO | Eakas mees kodu ahervaremel: „Mida sa palja käega leekide vastu teed? Isegi hambad jäid tulle...“

Põrgu-Pauliks kutsutud eakas papi mäletab, et kell oli löönud just kuus hommikul, kui ta pintsaku selga tõmbas ja õue briketti tooma läks. Ei möödunud viit minutitki, kui ahi küdema sai, aga paar minutit hiljem lõi kõrge leek ahjust tuppa. „Seal ei saanud midagi päästa, põles nagu püssirohi,“ on kodu kaotanud mees löödud.

Metsatöllu laulja Markus Teeäär.Foto: Alar Truu

Metsatöllu Markus Teeäär: just vastutuul on see, mis elus kõige rohkem õpetab

Reedel tähistas 40. sünnipäeva Markus Teeäär. Mees, keda teame Eesti ühe lennukama raskemuusikabändi Metsatöll laulja ja asutajaliikmena. Õhtuleht kohtus muusikuga päev enne sünnipäeva, et rääkida elust erinevate märksõnade kaudu. Sealhulgas armastusest ja sõprusest – sellest, mis ühel õnnelikul metsatöllul taskus alati kaasas käib.

Õhtulehe veebitoimetuse juht Dannar Leitmaa osales eksperimentloos ning proovis New Thai restorani übervürtsikat rohelise papaia salatit. Foto: Alar Truu

ÕL VIDEOD JA GALERII | Mis on pealinna kõige teravam söök?

„Evelin, miks me seda teeme?“ küsin kaaskannatajast kolleegilt. Nägu õhetab, suus põleb väiksemat sorti tulekahju ja kõhus keerab. Oleme Tallinna söögikohtadest kõige teravamat rooga otsides jõudnud punkti, kus tšillikaun ja Aasia köök mõjuvad kehale kui punane rätik härjale. 

Samal teemal

31.05.2018
MAI PILDIS | Vaata Õhtulehe fotograafide parimaid tabamusi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee