NAISTEARST MADE LAANPEREFoto: ALDO LUUD
Toimetas Denes Kattago 28. märts 2018 08:01
Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglas ning Tartu ülikooli kliinikumis sünnib üle 70 protsendi Eesti lastest, samas kui aastal 1996 jäi see arv 40 protsendi kanti.

Sünnituste kogunemine suurhaiglatesse on olnud vajalik kvaliteetse teenuse pakkumiseks ning näiteks Läänemaa, Jõgeva ja Rapla sünnitusosakondade sulgemise järel tegelikult probleeme ei tekkinud, ütles naistearstide seltsi president Made Laanpere, kirjutab ERRi uudisportaal.

Märtsi keskel teatas haigekassa, et tänavu oktoobrist suletakse Põlva ja nõukogu heakskiidu korral ka Valga haigla sünnitusosakond. Pärast neid sulgemisi saavad Eesti naised sünnitada 12 haiglas ehk lisaks kolmele Tartu ja Tallinna suurhaiglale veel Rakveres, Järvamaal, Kuressaares, Pärnus, Narvas, Hiiumaal, Viljandis ning Lõuna-Eesti haiglas ja Ida-Viru Keskhaiglas.

Haigekassa statistika näitab, et sünnituste arv on kümne aastaga vähenenud: kui 2007. aastal oli sünnitusi 15 860, siis mullu 13 215 - 2007. aastal oli Põlva haiglas 348 sündi, mullu aga 233 ning Valgas tõi lapse ilmale toona 231 ja mullu 137 sünnitajat.  

"Pooldame, et igal inimesel on õigus sünnitada seal, kus ta soovib, aga me ei saa selle sooviga anda järele patsientide turvalisuse ja kvaliteedi osas," sõnas Made Laanpere ja tõi näitena Soome, kus on väikseid haiglaid kinni pandud, tuginedes andmetele, et kvaliteet on sõltuvuses aastasest sünnituste arvust tervishoiuasutuses.

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

Nh 28. märts 2018 18:57
Meditsiiniasutus, kes pole võimeline sünnitust vastu võtma, pole ju seda nime väärt! Inimene, kes jõuab lähimasse perearstipunkti peab abi saama ja edasised toimingud on juba riigi koordineerida, kuhu kiirkorras, või mis iganes korras edasi suunatakse! Isegi ravimeid müüvad apteegid peaksid olema kohad, kus esmast sünnitusabi saada!
Igalt autojuhilt nõutakse esmaabi ja tulekustutusnõuete andmise tundmist ja nüüd tuleb välja, et meditsiiniga seotud asutused võivad käed sellisest tegevusest puhtaks pühkida!
vanaema 28. märts 2018 12:22
Aga see on ju loomulik,et Tartu ja Tallinna sünnitusmajades sünnib rohkem lapsi.Nendes linnades ka elanike rohkem.Ei saa võrrelda Tallinna linna Põlvaga.Väga jabur võrdlus.Ja minul on veel üks küsimus,et kui Põlva sünnitusosakond sügisel suletakse,kas ema ikka saab valida kohta.Ma mõtlen,et kui kiirabi peab viima,siis ma arvan et Võrru.See on kindlasti haigekassa poolt juba määratud.Võru lähemal Põlvale,kui Tartu.Kokkuhoiu poliitika ju selline,et ikka lähemale.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS