Eesti uudised

Pahane naaber: „Siin püütakse jõhkralt kehtestada kellegi ärihuvisid.“

Tants ümber detailplaneeringu: naabrid on Olümpia hotelli juurdeehitusele vastu punninud seitse aastat (27)

Maarit Stepanov, 27. märts 2018, 21:10
ROHEALA KAOB? Olümpia hotelliga sisehoovi jagavatel tallinlastel on hirm, et juurdeehitusplaanid võtavad neilt loodusliku ja privaatse sisehoovi. Hotelli esindaja usub aga, et juurdeehitus on mõistliku mahuga ning haljastuse rikkumise asemel hoopis parendab seda.Foto: Stanislav Moškov
Tallinna kesklinnas asuva Olümpia hotelliga sisehoovi jagavad naabrid tunnevad, et öelgu nad mida tahes, neil pole sõnu, mis takistaksid hotelli laienemissoovi. Linnaplaneerimise ameti sõnul pole aga naabrite protestis midagi uut ning pidevalt järeleandmisi tehes kesklinna uusi hooneid ehitada ei saakski.

„Lugu on päris pikk,“ kommenteerib Olümpia hotelliga sisehoovi jagava Lauteri 8 maja elanik Boris Kirt. Ta on enda sõnul üks ligi tuhandest inimesest, keda plaanitav juurdeehitus mõjutab. „Parkla, kuhu juurdeehitust plaanitakse, kuulub Olümpia hotellile. Nüüd tahab hotell panna sinna püsti sellise kolaka, mis rikub kogu sisehoovi – ümberkaudsete elanike jaoks muutub pilt oluliselt,“ ütleb ta.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

19. märts 2018, 08:20
Kuritegu tasub ära. Pistisega ostetud detailplaneeringu alusel ehitatakse Kristiinesse kõrghoonet
16. märts 2018, 11:26
MITTE MINU TAGAÕUE: Dirhami elanikud võitlevad uue hotelli vastu

27 KOMMENTAARI

a
Ah 29. märts 2018, 11:14
Natuke kõhe on kui rikutakse linna omaaegseid planeeringuid, puiesteid, parke. Kaasaegne lineaarngus, lihtsalt pole ette nähtud. On vaid, "Mina teen" põhimõttel. Seega ei mõeldagi, millelegi muule. Kas neid hotelle juba liiga palju pole? Turist tahab ikka linnaümbrust nautida.
a
29. märts 2018, 08:45
aga ehitagu sinna ikka üks korralik 200-korruseline hotell
Loe kõiki (27)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee