Rikkis ja kasutuseta kosmosejaam oli osa Hiina ambitsioonikast kosmoseplaanist, Tiangong-1 lendas orbiidile 2011. aastal. Viis aastat hiljem lõpetas kosmosejaam töö ning oodati jaama kukkumist maale. See oleks olnud kontrollitud ja kindlasse piirkonda kukkumine, praeguseks pole aga võimalik täpselt arvutada, kuhu kosmoserämps kukkuda võib. 2016. aastal tunnistas Hiina, et on hüljatud kosmosejaamaga kontakti kaotanud ega suuda enam kontrollida, mis sellest edasi saab.
Tiangong-1 võib Maale kukkuda juba sel reedel, tõenäoliselt vahemikus 30. märts-2. aprill. Õnneks põleb suurem osa sellest kokkupuutel Maa atmosfääriga tõenäoliselt ära ja Maa pinnale langevad vaid väiksemad tükid.
Eestisse Tiangong-1 jäänused ilmselt ei kuku, kuid raadius, mida nad võivad tabada, on siiski väga lai. See jääb kusagile 45° N laiuskraadi põhjapoolusel ja 45° S laiuskraadi vahele lõunapoolusel. Euroopa kosmoseagentuur koostas alloleva kaardi, millel on rohelise alaga märgitud võimalik ala, kuhu Tiangong-1 langeda võib.
8 KOMMENTAARI