Maailm

NATO viskab venelasi välja, Lavrov süüdistab ameeriklasi (58)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. märts 2018 18:21
NATO peasekretär Jens StoltenbergFoto: AFP/Scanpix
NATO peasekretär Jens Stoltenberg teatas 27. märtsil, et vabastab ametist seitse NATO juures töötavat diplomaati. BBC vahendab, et solidaarsuses Suurbritanniaga, kus 4. märtsil toimus närvimürgirünnak endisele Vene spioonile, on Vene diplomaate välja saatnud 25 riiki.

Stoltenbergi sõnul saadab NATO otsus Venemaale väga selge sõnumi. Briti kodaniku, endise Vene spiooni Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamise juhtumis on enamik lääneriike seisukohal, et suure tõenäosusega on rünnaku taga Venemaa võimude käsi. Moskva eitab igasugust seotust. Välisminister Sergei Lavrov on USA-d süüdistanud „kolossaalses väljapressimises“ ning kurtnud, et „Euroopas on alles vaid üksikud iseseisvad riigid“. Lavrovi sõnul on mitu diplomaate välja saatnud riiki samal ajal salaja Venemaale „vabandusi kõrva sosistanud“ ning peamiseks agiteerijaks on tema arvates Ühendriigid.

Brüsselis kõne pidanud Stoltenberg lisas, et katkestab ka kolme Vene kodaniku akrediteeringutaotlused. Tööotsijad peavad Venemaale tagasi minema. Ka vähendab NATO Vene missiooni töötajate arvu 30lt 20 peale.

Sergei Lavrov Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

20.04.2018
Venemaa välisminister: Trump kutsus Putinit Washingtoni
05.04.2018
NATO PEASEKRETÄR: „Me ei taha uut külma sõda.“
05.04.2018
Vene meedias levib väidetav salvestis Julia Skripali kõnest sugulasele
30.03.2018
Tülid, tapmised ja väljasaatmised

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee