Sisuturundus

Mille järgi valida elutuppa telekalauda? 

Kaup24, 27. märts 2018 15:43
Elutuba on koht, kus me veedame küllaltki suure osa oma ajast. Elutoas saame pärast tööd puhata, külalisi võõrustada ja tihtipeale paikneb seal söögilaud või väike kontorinurk. Kõrvale ei saa jätta ka meelelahutust ning selle juures on oluline roll televiisoril. Et televiisorit oleks võimalikult mugav vaadata, on vaja see õigesti paigutada.

Mugavuse juures on üheks oluliseks faktoriks see, mille peal teler on. Üsna tihti kinnitatakse teler seinale, ent alati ei ole see võimalik või soovitakse teistsugust lahendust. Traditsioonilisemaks valikuks ongi TV-aluse ostmine. Kuidas aga leida see õige laud?

Telekalaud vastavalt teleri suurusele

Telekalaua valimisel tuleks arvesse võtta nii ruumi kui ka teleri suurust. Kuigi teoorias võib laud olla üksnes nii lai kui on telerijalg, siis reaalsuses ei näeks see väga hea välja ning kasutusvõimalus oleks väga piiratud. Osta tasuks laud, mis on vähemalt sama lai kui teler. Otsustades laiema laua kasuks, jääb teleri kõrvale ruumi, mida saad vajadusel lisapinnana kasutada. Hea on teada ka seda, et laiema lauaga on teleritaguseid juhtmeid kergem sättida, sest televiisor on stabiilsemal alusel.

Suuremasse ruumi tasuks osta suurem TV-laud, sest väike laud ja väike teler mõjuvad avaras ruumis pigem proportsioonist väljas olevana. Suurematesse tubadesse sobib proportsioonidelt hästi ka sektsioon, kuhu asetada teiste asjade kõrval teler. Samuti mõtle telekaalust valides mugavale teleka vaatamise kaugusele ja soovitud kõrgusele.

Väiksemasse ruumi tasub aga valida väiksem telekalaud, mis säästab ruumi ning ei hakka liialt domineerima.

Nurka käivad telekalauad sobivad hästi elutuppa, kus on vaja iga ruutmeeter kasutusele võtta. Nurgas asuv telekalaud lubab ka kitsastes oludes osta suurema ekraaniga teleri ning aitab „surnud nurga“ kasutusele võtta.

Laua kõrgus sõltub hoopis diivanist

Isegi kui sinul ja naabrinaisel on samasugune teler ja sama planeeringuga korter, ei tähenda see, et teile sobiks sama TV-laud. Nimelt on väga oluline meeles pidada, kus istudes telerit vaadatakse. Teleriekraan peaks olema parimate tavade kohaselt silmade kõrgusel või õige pisut allpool. Seega on oluline vahe, kas telerit vaadatakse peamiselt laua taga toolil istudes, maas patjadel või madalal diivanil.

Kaup24.ee e-poes on suur valik erinevaid telerilaudu ja TV-kinnitusi seinale, kindlasti leiad sealt väga hea telerilaua. Kui sinu vajadustele täpselt sobivat telekalauda ei ole, siis vali ideaalile võimalikult lähedane: mis on pigem pisut madalam kui kõrgem.

Puitmaterjal, täispuit või moderne metall

Kõige rohkem leiab puitmaterjalidest telekalaudu, mis lisavad igale elutoale traditsioonilist hõngu ning sobivad enamiku stiilidega. Metallist TV-lauad sobivad paremini modernsematesse kodudesse ning alati võib osta ka klaasist telekaaluse.

Meeles tuleb pidada ka lisasid, mis teleriga kaasas käivad. Kes kasutab tihti DVD-mängijat, mängukonsoole või soovib teleriekraanilt arvutipilti näha, võiks osta TV-laua, kuhu kõik vajalikud tehnikavahendid ka mugavalt ära mahuvad.

Kõike vajalikku ühes kohas hoida on kindlasti mugavam ja otstarbekam lahendus, kui ühe või teise seadme erinevat asukohta meeles pidada.

Algul võib telekalaua valimisele kulutatud aeg tunduda ehk isegi liigsena – ent kui tulemuseks on tõeliselt mugav koht lõõgastumiseks koos ideaalse alusega telerile oma lemmikdiivanil või voodil, siis on sobiva TV-aluse valimine olnud kindlasti kulutatud aega väärt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee