Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni esimees Helmen Kütt ja liige Toomas Kivimägi osalevad 138. IPU assambleel Genfis Šveitsis. Foto: Marju Tamp
Toimetas Denes Kattago 27. märts 2018 14:26
Šveitsis Genfis toimuval parlamentidevahelise liidu (IPU) 138. assambleel on arutelu all rändega seotud teemad. Eesti delegatsiooni juht Helmen Kütt ütles oma plenaaristungil peetud kõnes, et inimeste liikumine pakub võimalusi, kuid esitab ka väljakutseid.

Süüria rändevoog on Küti sõnul üks raskemaid katsumusi, mis inimkonna ees viimastel kümnenditel olnud. „Mõistame karmilt hukka teod, mis põhjustavad inimkannatusi ning millega rikutakse inimõigusi ja rahvusvahelist õigust,“ rääkis Kütt.

Ta toonitas, et igaühel peab olema võimalik endale tulevik ehitada oma kodumaal ja seepärast tuleb ühiselt panustada, et ebavõrdsus maailmas väheneks ja julgeolek suureneks.

Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni esimees Helmen Kütt ja liige Toomas Kivimägi osalevad 138. IPU assambleel Genfis Šveitsis. Foto: Marju Tamp

Kütt rõhutas, et oluline on tagada migrantide inimõiguste kaitse sõltumata nende staatusest. Samuti tõi ta oma kõnes välja, et ebaseaduslikku rännet, sh inimkaubandust ja sisserändajate smugeldamist tuleb ennetada ja takistada ning selleks paika panna tegevused.

Seejuures avaldas Kütt heameelt, et IPU migratsiooniteemaline peadebatt panustab nii rahvusvahelisse rände- kui ka pagulasraamistikku, mida ÜROs koostatakse.

IPU 138. assambleest Šveitsis võtab osa ka Eesti delegatsiooni liige Toomas Kivimägi.

Parlamentidevaheline liit on maailma vanim ja suurim parlamente ühendav organisatsioon, mis on loodud 1889. aastal ning koondab 171 liikmesriiki üle kogu maailma.

Samal teemal

Kommentaarid  (26)

tülgastav silmakirjalikkus 29. märts 2018 19:03
"Mõistame karmilt hukka teod, mis põhjustavad inimkannatusi ..." ütles proua Kütt, kes lõdva randmega ja ilma Rail Balticu mingeidki analüüse ja arvestuste tulemusi ära ootamata hääletas juunis 2017 Riigikogus selle poolt, et kümned eesti pered oma kodudest välja aetakse. Valimistel näeme!
kuldvillak 28. märts 2018 07:36
Kas teate mis rahvusest isikud mõtlesid välja sellise sotsiaalse konstruktsiooni nagu inimõigused ja istutasid sellised mõtted eurooplastele pähe, et nad liiga võimsaks ei saaks?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS