Eesti uudised

Tööandjate keskliit lisapuhkepäevast: pole ühtegi mõistlikku põhjust pühade juurde tekitamiseks (61)

Kristel Veerus, 27. märts 2018, 12:09
Foto: ALDO LUUD
Saabuvad ülestõusmispühad tõstatavad taas küsimuse, kas Eestis võiks lihavõttepühade teine püha olla vaba päev. "Eestis on meie arvates parasjagu riigipühasid," arvab tööandjate keskliit. 

Tööandjate keskliidu kommunikatsioonijuhi Andres Kase sõnul kerkib riigipühade vähesuse teema erinevate pühadega seoses ikka ja jälle üles. "Eestis on meie arvates parasjagu riigipühasid. Kuigi inimlikult on mõistetav töötajate soov rohkem puhata, pole meie arvates siiski ühtegi mõistlikku põhjust täiendavate pühade juurde tekitamiseks," kommenteerib Kask.

Ülestõusmispühade teise püha riigipühaks kuulutamist on Eestis korduvalt arutatud, kuid tegudeni pole seni jõutud. Lihavõtte-esmaspäeval saavad paljude teiste eurooplaste hulgas puhata kõik meie põhjanaabrid, samuti lätlased, leedulased ja poolakad. Ka on see päev märgitud punasega Suurbritannia, Venemaa, Prantsusmaa ja Saksamaa kalendrites.

Nii nagu Eestis on esmaspäev tavaline tööpäev vaid Valgevenes, Liechtensteinis, Maltal, Monacos, Moldovas, Montenegros, Portugalis, San Marinos ja Türgis.

Samal teemal

27. märts 2018, 19:59
Justiitsminister lisapuhkepäevast: rahvas peaks end töötama, mitte puhkama jõukaks
27. märts 2018, 15:58
Rahandusministeerium lisapuhkepäevast: vaene inimene tunneb ilmselt rohkem rõõmu täiendavast eurost kui täiendavast vabast tunnist
27. märts 2018, 15:23
Igor Gräzin lisapuhkepäevast: riik ei peaks silmakirjalikult Jeesusele vihjates majandusellu sekkuma
27. märts 2018, 15:02
Sotsiaalkomisjon lisapuhkepäevast: puhanud ja õnnelik inimene panustab rohkem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee