Eesti uudised

Töölaadal pakutakse ametikohti vähenenud töövõimega inimestele 

Toimetas Silja Ratt, 27. märts 2018 12:13
TööotsimineFoto: Pixabay.com
28. märtsil kell 11-14 on vähenenud töövõimega inimesed oodatud Astangu kutserehabilitatsiooni keskuses toimuvale töölaadale, kus seekord on osalemas suurem valik ettevõtteid kui eelnevatel aastatel.

Osalemas on ligi 20 ettevõtet erinevatest valdkondadest, kellest pooled on endale töölaadalt erivajadusega töötajaid otsimas esmakordselt. 

Töölaada teeb eriliseks see, et osalevad ettevõtted on valmis tööle võtma just erivajadusega inimesi ning tavapärase töömessi formaadi asemel on rõhk pakutavate tööde kohapeal läbikatsetamisel. Tänavu on muuhulgas näiteks Häirekeskuse boksis võimalik proovida päästekorraldaja tööd ning katsetada hädaabikõne vastuvõtmist; hotellikett tuleb kohale voodiga ning huvilised saavad proovida kui kiiresti ja osavalt neil voodipesu vahetamine välja tuleb; koristusfirma korraldab puhastusmasinaga võistluse; saab tutvuda pandipakendi taaskasutamise teekonnaga.

Oma osalemise on kinnitanud Selver, Rimi, ABC Supermarkets (kaubandus), ISS ja SOL Baltics (puhastusteenindus), Radisson Blue Sky ja Radisson Blu Hotel Olümpia (hotellindus), Express Post (posti sorteerimine, kojukanne), ABB AS (kontoritöö), Elisa, Swedbank, Häirekeskus (klienditeenindus), Eesti Pandipakend (lihttöö), Mägitrepp OÜ, Walew Berg OÜ (käsitöö, puit, plekitööd), Manpower (personalivahendus), Merimetsa tugikeskus, MTÜ Töötahe, Astangu kaitstud töötoad (kaitstud töö). Kui kohe üritusel töölepingut ei sõlmita, on võimalik suunduda ka praktikale ja selle käigus oma töösoovis ja oskustes veenduda.

Sel aastal saab kuulda ka otse kohapeal tehtavaid intervjuusid endiste Astangu õppijatega, kes avatud tööturul rakendust on leidnud ning sellel teemal oma kogemusi jagavad.

Nagu juba tavaks saanud, on avatud ka Astangu pagari ja abikoka õppijate kohvik, töötukassa pakub karjäärinõu ja tööinspektsioon aitab tõsta teadlikkust töösuhete ja töökeskkonna alal.

Töölaata korraldab Astangu kutserehabilitatsiooni keskus koostöös Eesti töötukassaga.

Samal teemal

16.05.2018
Töötukassa plaanib uue nime võtta