Elektrilevi tarkvõrgu lahendus analüüsib kaugloetavatest arvestitest tulevat infot. (Elektrilevi)

Eesti suurim võrguettevõte arendab innovaatilist tarkvõrgu lahendust, mille abil on võimalik elektririkkeid ennetada ja terve võrgu toimimist efektiivsemaks muuta.

„Praegu saame operatiivset reaalajas infot ennekõike keskpinge võrgu seiskorra kohta tänu alajaamades paiknevale kaasaegsele tehnoloogiale,“ ütles Elektrilevi teenuste halduse üksuse juht Madis Männik.

„Kuid keskpinge seire näitab võrgu osade toimimist laiemas vaates. Detailset infot annab madalpingevõrk. Selle viimane lüli on elektritarbija juures paiknev kaugloetav arvesti, mille võimalusi meie uus tarkvõrgu lahendus kasutabki,“ lisas ta.

Lisaks elektritarbimise mõõteandmetele edastavad kaugloetavad arvestid veel sadu muid signaale, mis kirjeldavad võrgu seisukorda.

Nende abil saab muu hulgas lokaliseerida võrgukadusid, rikkeid avastada juba enne seda, kui klient nendest aru saab, tekkinud rikked kiiremini lahendada, hoida ära potentsiaalseid õnnetusjuhtumeid, parandada isegi investeerimisprotsessi ja muuta kogu võrku efektiivsemaks, kuna igast võrgu punktist on võimalik saada täpseid ja võrreldavaid andmeid.

Asi on arendusjärgus

Elektrilevi tarkvõrgu lahendus on arendusjärgus, kuid juba täna kasutatakse süsteemi üksikutes olukordades kliendi murede kiiremaks ja operatiivsemaks lahendamiseks.

„Tulevikus hakkab tarkvõrgu lahenduse mõju tajuma iga Elektrilevi klient – läbi töökindlama võrgu, kus rikkeid on võimalik paremini ennetada ning elektrikatkestused muutuvad lühemaks. Võrgu efektiivsuse kasv tähendab omakorda võimalust pakkuda sama hinnaga veelgi kvaliteetsemat võrguteenust,“ lisas Männik.

Elektrilevi tarkvõrgu lahendus pälvis eelmise aasta lõpus ka Eesti Kvaliteediühingu tunnustuse avaliku sektori innovatsiooni kategoorias.

Jaga artiklit

7 kommentaari

T
täielik plära elektrilevi  /   13:37, 27. märts 2018
voolukatkestuste õigustamiseks!
E
elektrimehe jaoks  /   11:31, 27. märts 2018
On see väga rumal jutt, töökindlus tõuseb ainult primaarelementide töökindluse tõstmisega, igasugune kiirem rikkest informeerimine on ainult väike abivahend, mis mitte mingil moel ei asenda hooldamata , viltuvajunud mastidel vigastatud sidemete ja juhtmetega liini . Kauglugemise ,96milj vist , oleks tulnud panna põhielementide käidu parendamisse, see on suur summa.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis