Lugejakiri

Lugejakiri | Miks ei osata tänapäeval end ahistamise eest kaitsta? (35)

M., pensionär, 26. märts 2018, 18:41
 
Ahistamise vastu võitlemine on muutunud sõjaks kõikjal ja kõigi vahenditega. Olgu siis kodus, tööl või puhkehetkel.

Ometi on ahistamise midagi, mille eest saavad naised end kaitsta. On ju olemas enesekaitsevahendeid, ja neid on õpetatud ohu korral kasutama. Loomadki annavad märku, kui ei soovi liigikaaslase lähenemiskatsetele vastata. Millegipärast ei võitle keegi näiteks lehmade ahistamise vastu. Pull võib küll lehmale läheneda, kuid kui too pole selleks valmis, siis ei tehta talle liiga.

Kuid kas naised siis ei ahista mehi? Muidugi nad teevad seda, meelitavad nagu sireenid, kes merelainetel kannelt tinistades meremehi hullutavad. Miks siis mehed ei hakka nendega võitlema? Kardan, et mitte laiskusest, vaid austusest naiste, oma tulevaste laste emade vastu.

Siis oleksin mina üks esimesi, kes kauges nooruses meeste ahistamise eest nahapeale saaks. Kas arvate, et minu nooruses seda ei tehtudki? Tehti küll, ja kuidas veel, iga neiu ja naine sai sellega hakkama, vajadusel võeti ka kavalamad sõbrannad appi.

Näiteks lugesin pargipingil raamatut. Aasta oli 1961. Ja siis istus minu kõrvale noormees, kes hakkas vaikselt ennast minu poole nihutama. Ja siis tundis juba huvi, mida ma loen, ja kas ikka on huvitav, ning miks ma temaga vestelda ei taha. Panin raamatu kinni ja küsisin, millest me võiksime rääkida. Sain vastuseks, et kas või sellest, et võiksime jalutama minna. Ilm on ju ilus ja suvine päike mõnusalt soe. Ja üleüldse, äkki saaks omavahel tuttavaks. Kuulasin teda ja küsisin, kuhu me siis sellel ilusal suvisel päeval jalutaksime. Tema arvas, et küllap leidub kuskil varjulisi kohti.

Aimasin ohtu ja küsisin otse, ega ta mingit haigust põe, sest tulin äsja haiglast tripperiravilt ega sooviks endale tervet „lillekimpu” soetada. Noormees, kes oli ennast mulle just kaela määrinud, põrkus nagu pall eemale, vaatas veel kord mulle otsa, ja nähes, et ootan vastust, tõusis pingilt ja läks kiiresti eemale. Nii palju siis sellest, kuidas ma noormeest ahistasin.

35 KOMMENTAARI

m
meditsiinihuviline 10. aprill 2018, 08:37
Sõnakasutus võitlemine - unusta see sõma ja kõik hakabki muutuma. Miks näitlejad peale tuhandekordset sõnakasutusi hakkavad elus muutuma. Muuda sõnaka...
(loe edasi)
g
gg 9. aprill 2018, 08:43
millest siis see kohutav ahistamine. Naised on ise selle liikumise algatanud oma käitumisega, kogu ahvatlemine,suhtlemine piiri peal, naised lubavad k...
(loe edasi)
Loe kõiki (35)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee