Krimi

Mehed anti üle Venemaa piirivalvele

FOTOD | Piirivalvurid tabasid Peipsil kolm meest, kes ületasid ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont  (2)

Toimetas Annika Erg, 26. märts 2018 16:27
Motokoer, mille slepis olnud kahel kelgul ületati ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont Foto: PPA
Nädalavahetusel tabasid piirivalvurid Peipsi järvel kolm meest, kes ületasid ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont põhjusel, et ei osanud kasutada navigatsioonivahendeid.

Laupäeva, 24. märtsi õhtul kella 20.40 paiku märkas piirivalve radarivaatleja, kuidas Peipsil ületati suunaga Venemaalt Eestisse ajutist kontrolljoont.

Mootorkelguga sündmuskohale suundunud piirivalvurid pidasid kinni kolm 30ndates meest, kes olid Venemaa Föderatsiooni kodanikud. Piirivalvurid selgitasid, et nad olid kained.

„Pärast õngitsemist eksisid Vene poolel olnud kalastajad tagasitee määratlemisel, sest ei osanud kasutada navigatsiooniseadmeid. Samuti eksitasid neid Eesti poolsest kaldast paistnud asula tuled, mis tundusid olevat lähimas kaldas. Nii võetigi ekslikult siht Eesti suunas ja ületati ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont,“ kirjeldas juhtivpiirivalvur Ants Siirand.

Motokoer, mille slepis olnud kahel kelgul ületati ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont Foto: PPA

Siirand toonitas, et järvele tulijal ei piisa üksnes navigatsiooniseadme omamisest, vaid väga täpselt peab oskama neid ka kasutada nii, et neist kasutajale abi oleks.

„Reeglina ollakse suuna valimisel tähelepanelikumad siis, kui ilmaolud on kehvemad, kuid antud juhtum näitab, et see tähelepanu peab sama terav olema ka siis, kui ilmaolud on selged ja kaldast tuled kätte paistavad. Navigatsiooniseadmete oskuslik kasutamine ja olustiku adekvaatne hindamine aitab selliseid vahejuhtumeid kindlasti vältida,“ ütles Siirand.

Pärast menetlustoiminguid, 25. märtsi hommikul toimus kontrolljoone juures kohtumine, kus anti mehed Venemaa piirivalve esindajatele üle.