Maailm

Lääneriigid asuvad Vene diplomaate välja saatma (27)

Toimetas Greete Kõrvits, 26. märts 2018 16:20
USA president saadab koju 60 diplomaatiFoto: AFP/Scanpix
USA president Donald Trump andis käsu saata riigist välja 60 Vene diplomaati. Ka teised lääneriigid, kaasa arvatud Eesti, on sama teed minemas.

Saksamaa välisministeerium kinnitas, et plaanib välja saata neli Vene diplomaati. Sama palju saadab välja ka Prantsusmaa. 60st USA välja saadetavast diplomaadist 48 töötavad saatkondades, ülejäänud 12 ÜROs New Yorgis. Viimased ei tegele ameeriklaste sõnul ühismissiooni ega diplomaatiaga, vaid varjatud ja kahtlase tegevusega, vahendab ABC News. Kuuekümnel venelasel on aega seitse päeva, et riigist lahkuda.

Samal teemal

Läti, Leedu ja Poola välisministrid kutsusid 26. märtsil Vene suursaadikud vaibale. Ka Ukraina teatas diplomaatide maalt välja saatmisest, Ukrainas peab asjad kokku pakkima 13 Vene diplomaati, kirjutab BBC. Eesti saadab välja ühe Vene kaitseatašee, kellel on samuti lahkumiseks aega nädal.

Euroliit ja USA on seisukohal, et on äärmiselt tõenäoline, et endise spiooni Sergei Skripali ja mehe tütre mürgitamise taga Suurbritannias on Vene võimud. Venemaa eitab seda. Skripal ja tema tütar on briti kodanikud, kes mürgitati närvimürgiga 4. märtsil Suurbritannias Salisburys. Mõlemad on endiselt haiglas. 

Skripali mürgitamise järel saadeti Suurbritanniast välja 23 Vene diplomaati ja nende pereliiget, kokku umbes 80 inimest. 

The Guardian kirjutab, et kokku kavatseb Skripali mürgitamisele reageerida 14 Euroopa Liidu riiki.

Samal teemal

06.04.2018
VIDEO | Julia Skripali nõbu telefonikõnest: olen kindel, et see oli Julia
28.03.2018
Sven Mikser Ameerika rahvusraadiole: saatsime Kremli tüüpidele tugeva sõnumi
28.03.2018
GRAAFIK | Lääneriigid saadavad välja Vene diplomaate
27.03.2018
NATO viskab venelasi välja, Lavrov süüdistab ameeriklasi