Saksamaa välisministeerium kinnitas, et plaanib välja saata neli Vene diplomaati. Sama palju saadab välja ka Prantsusmaa. 60st USA välja saadetavast diplomaadist 48 töötavad saatkondades, ülejäänud 12 ÜROs New Yorgis. Viimased ei tegele ameeriklaste sõnul ühismissiooni ega diplomaatiaga, vaid varjatud ja kahtlase tegevusega, vahendab ABC News. Kuuekümnel venelasel on aega seitse päeva, et riigist lahkuda.
Samal teemal
Läti, Leedu ja Poola välisministrid kutsusid 26. märtsil Vene suursaadikud vaibale. Ka Ukraina teatas diplomaatide maalt välja saatmisest, Ukrainas peab asjad kokku pakkima 13 Vene diplomaati, kirjutab BBC. Eesti saadab välja ühe Vene kaitseatašee, kellel on samuti lahkumiseks aega nädal.
Euroliit ja USA on seisukohal, et on äärmiselt tõenäoline, et endise spiooni Sergei Skripali ja mehe tütre mürgitamise taga Suurbritannias on Vene võimud. Venemaa eitab seda. Skripal ja tema tütar on briti kodanikud, kes mürgitati närvimürgiga 4. märtsil Suurbritannias Salisburys. Mõlemad on endiselt haiglas.
Skripali mürgitamise järel saadeti Suurbritanniast välja 23 Vene diplomaati ja nende pereliiget, kokku umbes 80 inimest.
The Guardian kirjutab, et kokku kavatseb Skripali mürgitamisele reageerida 14 Euroopa Liidu riiki.
27 KOMMENTAARI