Eesti uudised

Hiina armee eksperimenteerib kaugjuhitavate tankidega (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 26. märts 2018 12:29
Foto: Kuvatõmmis / CCTV
Pekingi riiklik televisioon näitas hiljuti uudistesaates, kuidas Hiina rahvaarmee katsetab tankide kaugjuhtimist ning kinnitas, et järgmiseks sammuks on tankide juhtimine lahinguväljal tehisintellekti abil.

Popularmechanicsi teatel testib armee raadio teel kaugjuhtimist esialgu vanade Tüüp 59 tankide peal. Twitterisse postitatud lühivideost saab näha, kuidas tanki juhib konsooli taga istuv sõdur. Sõjamasinat juhitakse videomängu stiilis rooli abil ja operaatori ees on kaks LCD-ekraani – üks näitab ilmselt tanki juhikohalt avanevat vaadet ja teine vahendab tõenäoliselt kahuritorule paigaldatud kaamera pilti.

Samal teemal

Type 59 ehk Tüüp 59 on vana keskmise suurusega sõjamasin, mille originaali lõi Nõukogude Liit Teise maailmasõja lõpupäevil ja mida Hiinal lubati kopeerida. Tanki kujundus on suurelt jaolt enam kui 70 aastat vana ja tänapäeval kasutab Hiina pigem uuemaid kolmanda generatsiooni Tüüp 99 tanke.

Hiinal vedeleb teadaolevalt ladudes lammutamise ootel tuhandeid Tüüp 59 tanke. Kuid analoogasjatu ülekande- ja juhtimissüsteemid võimaldavad neid küllalt lihtsasti ehitada puldi abil juhitavateks sõidukiteks.

Tehisintellektiga varustatult saaks terve hulga pensionil 59-id muuta mehitamata sõjamasinateks ja kasutada neid nii võitluses tankide kui maaväega ja saata missioonidele, mis on inimjõu jaoks liiga ohtlikud. Ning kui mõni selline kaugjuhitav tank ka puruks lastakse või kuhugi ära kaob, siis pole kahju väga suur.

Samal teemal

13.04.2018
Hiinlased demonstreerisid oma võimsat mereväge
04.04.2018
USA hävitaja maandus kaugjuhtimise teel lennukikandjale