Eesti uudised

GALERII | Briti kaitseminister Eestis: Putini ainus eesmärk on Ühendkuningriigi ja tema liitlaste vahele kiilu lüüa (27)

Toimetas Silja Ratt, 26. märts 2018 11:42
Gavin Williamson pühapäeval TapalFoto: Kaitseministeerium
Esmaspäeval viibib Eestis Ühendkuningriigi kaitseminister Gavin Williamson. Ühisel pressikonverentsil Eesti kaitseminister Jüri Luigega nentis Williamson, et Venemaa presidendi, Vladimir Putini suurim eesmärk on brittide ning nende liitlaste vahele kiilu lüüa. 

Williamson rääkis, et Ühendkuningriigi jaoks on oluline seista õlg õla kõrval enda liitlastega. Kaitseminister rõhutas, et brittide Euroopa liidust välja astumine ei muuda seda kuidagi. Pigem soovivad britid liitlassuhteid veelgi tugevdada. Williamson rõhutas, et tegutsemine NATO-s on nende jaoks väga oluline ning see organisatsioon tagab Euroopas turvalisuse.

Meenutades ühist ajalugu Eestiga, läks Williamson tagsi aastasse 1918, mil briti õhujõud esmakordselt Eestisse jõudsid.

"Eesti on viimaste dekaadide jooksul olnud üks meie lähemaid sõpru ja liitlasi," kinnitas kaitseminister ning tõi näitena Eesti ja Briti sõdurite ühised välismissioonid.

Jüri Luik ütles enda sõnavõtus, et tema meelest pole suurt vahet, kas riik on Euroopa liidus või mitte. Koostöö saab jätkuda sellegipoolest. 

Mõistagi tuli pressikonverentsil jutuks ka see, milliseid samme peaks Ühendkuningriik ning Eesti astuma Venemaa poliitika suunas seoes hiljutise spiooni mürgitamisjuhtumiga.

Williamson kiitis Eestit, et oleme Ühendkuningriiki alati toetanud. Brittide kaitseministri sõnul on Putini eesmärgiks lääneriikide koostöö nõrgestamine. 

"Putin üritab Ühendkuningriigi ja tema liitlaste vahele kiilu lüüa," seletas Williamson. 

Ta lisas, et Euroopa liidu ja NATO toetus brittidele pärast spiooni mürgitamise skandaali on Putini provokatsioonidele parim vastus. 

"Me näeme, et maailm koondus meie taha," märkis Williamson.

Ühendkuningriigi kaitseminister Gavin Williamson alustas oma kahepäevast visiiti Eestis pühapäeval. Esmalt suundus Williamson koos kaitseminister Jüri Luigega Tapale, et kohtuda seal teenivate NATO lahingugrupi Ühendkuningriigi ja Taani ning Eesti kaitseväelastega.

Kaitseminister Luik ütles oma pöördumises sõduritele, et nii nagu Ühendkuningriik ja tema sõdurid on seisnud Eesti kõrval on Eesti valmis seisma Ühendkuningriigi kõrval. Luige sõnul ei varitse tänapäevases maailmas ohud ainult lahinguväljal ning on märksa keerulisemad ja raskesti identifitseeritavad.

„Teie kohalolek siin on seismine selle eest, millesse meie kui NATO liikmed usume,“ lisas Luik.

Pühapäeva õhtul kohtus Williamson peaminister Jüri Ratasega, täna president Kersti Kaljulaidi ja kaitseminister Jüri Luigega. Samuti asetab Ühendkuningriigi kaitseminister pärja langenud briti sõdurite haudadele kaitseväe kalmistul.

Samal teemal

27.03.2018
FOTOD | Briti õhuvägi pakkus president Kaljulaidile küüti
23.03.2018
VALIKUTA VALIMISTE JÄREL: mis ootab ees Venemaad ja maailma?
23.03.2018
Hanso solidaarsusest brittidega: Venemaa suhtes tuleb jõulisi vastusamme astuda
18.03.2018
Britid: Putin on süüdi, vaata kuidas tahad!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee