TöötukassaFoto: Teet Malsroos
Toimetas Silja Ratt 26. märts 2018 09:05
Töötukassa ei ole nõus ettevõtjate kriitikaga, et nende koolitused vaatavad sageli ettevõtjate huvidest mööda ja et asutuse peamiseks eesmärgiks on töötuskindlustuse tagamine.

Töötukassa juhatuse liikme Reelika Leetmaa kinnitusel on töötutele konkurentsivõimelisena püsimiseks vajalike teadmiste andmine üks olulisemaid strateegilisi sihte, kirjutab Äripäev.

„Kuid kindlasti ei saa me võtta ainuvastutust: töötajate ettevalmistamise ja nende oskuste ajakohasena hoidmine on jagatud vastutus haridussüsteemi, töötukassa, tööandjate ja töötajate vahel,“ rõhutas Leetmaa.

Leetmaa sõnul omandati möödunud aastal kõige rohkem uusi oskusi transpordialal. Õpiti ka CNC-pingi seadistajaks, keevitajaks, tegevusjuhendajaks ja elektrikuks.

Samal teemal

Kommentaarid  (20)

dub 26. märts 2018 20:41
Eks hüvitise ja haigekassa pärast arvele võetakse.Normaalset tööd pole sealt küll keegi saanud,ainult turvad ja kaubakeskuste saalitöötajad.Kellede jaoks on terve armee igasugu karjääri nõustajaid ja igasugu muid asjamehi.Hea töömees ,siiski leiab töö endale ise,kui mitte täna siis homme ja kui mitte Eestisse ,siis välismaale ja paljudel juhtudel alatiseks.
Need 26. märts 2018 13:32
täiendkoolitused on tihti täiesti mõttetud, kus mingeid uusi teadmisi ei saa, aga bürokraatia ei luba ilma selle kalli koolituseta tööle ja siis kurdetakse, et töökäsi ei jätku. Olen vaene penskar ja võiksin töötada, aga ei suuda kinni maksta mõttetuid täiendkoolitusi.
töötukassa on 26. märts 2018 15:44
jama. Tööle saad ikkagi tuttavate kaudu. Mulle pole küll sellest asutusest mingitki tolku olnud. Kui kursuste kohta küsisin siis kähvati, et ega me pole mingi koolituskeskus. Vot nii.
26. märts 2018 16:39
Pole ka enam aastaid töötukassas käinud. Lihtsalt tol korral mindi isiklikuks ja lausa mõnitati, kuna olin poismees! Töötukassa mure pole küll see, millal ma naise võtan!!!
Andres 26. märts 2018 19:51
Külastasin ka antud asutust 5 aastat tagasi, kuna ettevõte läks pankrotti. Pakuti CV koostamise kursust, 2 tundi. Mida on seal 2 tundi õppida? Koostasin CV veerand tunniga ja nädala pärast olin tööl. Hiljem helistati ja iniseti, nagu me oleme aru saanud, olete tööle asunud. Jah, aga mitte tänu teile.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS