Eesti uudised

Töötukassa: me ei saa üksi vastutada töötajate ettevalmistamise eest

Toimetas Silja Ratt, 26. märts 2018 09:05

20 KOMMENTAARI

d
dub/ 26. märts 2018 20:41
Eks hüvitise ja haigekassa pärast arvele võetakse.Normaalset tööd pole sealt küll keegi saanud,ainult turvad ja kaubakeskuste saalitöötajad.Kellede jaoks on terve armee igasugu karjääri nõustajaid ja igasugu muid asjamehi.Hea töömees ,siiski leiab töö endale ise,kui mitte täna siis homme ja kui mitte Eestisse ,siis välismaale ja paljudel juhtudel alatiseks.
n
Need / 26. märts 2018 13:32
täiendkoolitused on tihti täiesti mõttetud, kus mingeid uusi teadmisi ei saa, aga bürokraatia ei luba ilma selle kalli koolituseta tööle ja siis kurdetakse, et töökäsi ei jätku. Olen vaene penskar ja võiksin töötada, aga ei suuda kinni maksta mõttetuid täiendkoolitusi.
t
töötukassa on/ 26. märts 2018 15:44
jama. Tööle saad ikkagi tuttavate kaudu. Mulle pole küll sellest asutusest mingitki tolku olnud. Kui kursuste kohta küsisin siis kähvati, et ega me pole mingi koolituskeskus. Vot nii.
p
26. märts 2018 16:39
Pole ka enam aastaid töötukassas käinud. Lihtsalt tol korral mindi isiklikuks ja lausa mõnitati, kuna olin poismees! Töötukassa mure pole küll see, millal ma naise võtan!!!
a
Andres/ 26. märts 2018 19:51
Külastasin ka antud asutust 5 aastat tagasi, kuna ettevõte läks pankrotti. Pakuti CV koostamise kursust, 2 tundi. Mida on seal 2 tundi õppida? Koostasin CV veerand tunniga ja nädala pärast olin tööl. Hiljem helistati ja iniseti, nagu me oleme aru saanud, olete tööle asunud. Jah, aga mitte tänu teile.
u
ussr/ 26. märts 2018 13:23
Töötukassa kasutegur on küll selline asi, millest isegi parema tahtmise juures on võimatu aru saada. Töötukassa ametnike ainsaks tööülesandeks tundub olevat allkirja võtmine paerkandjale ning uue töötukassa külastuse kuupäeva määramine, kuid see ai aita küll mitte kellekil tööd leida. Koolitustega on nii, et sinna saata ei tahetagi, selle asemel tegeletakse mõtetustega. Töötukassa tuleb laiali saata, selle asemel luua elektrooniline keskkond ning kokkuhoitud rahaga õpinguid korraldada. Ka õpingute le registreerimine on võimalik viia e-keskkonda, luues selleks testküsitlused, mis näitavad inimese sobilikust antud õpingutele.
õ
õigus/ 26. märts 2018 11:48
õpivad aastaid saavad diplomi aga tulemus 0.ja siin 3 kuuga spetsalist.isegi naerma ei aja.kui tuleb 45 50 tööle pakkuma,kes on tööga sinapeal lükatakse kohe ukse taha.meil peab olema naistöötaja nägus ja minis ja ilma püksata.mees peab olema erilise mölaga koni näos jabem istumise all mis sest et roostes
s
See / 26. märts 2018 11:43
töötukassa muidusöödikute kamp tuleks laiali saata. Töötu ja tööandja jaoks pole neist sendigi eest kasu. Raha pumbatakse sossseppadest tööandjate kukrusse. (pool palka )
a
autojuht/ 26. märts 2018 11:33
ja nende koolitus.ametit ei saa õppida,peab olema kutsumus.ametit saab täiendadamitte õppida.kui on kutsumus autojuht keevitaja puusepp rätsep.vaevalt et balleriiniks või kosmunaudiks saab
k
kastõesti/ 26. märts 2018 11:23
Kujutage ette, inimesed õpivad aastaid, et saada tegevusjuhiks aga seal õpetetakse paljude aasate õitu selgeks suvalistele töötutele mõne kuuga . appi! on see siis normaalne? Pole ju midagi selgeks õpetatud.
t
töömees/ 26. märts 2018 10:21
kuigi oled staasikas ja kuldsite kätega töötegija .oled 50 ja üle ei võta sind keegi tööle..töötukassa ainult mönitab kas olete otsinud või miks ei ole leidnud,enamus pakkumised palk 600 miinus maksud.elan maal jääb vaid tööl käimise rõõm.
m
me ei saa üksi vastutada töötajate ettevalmistamise eest/ 26. märts 2018 11:19
Keda te siis vastutajaks sooviksite? Naljakas on tõesti, et ükski riigiamet ei vastuta kohe mitte kui millegi eest. Alati otsitakse kusagilt keegi vastutama. Kas selline vastutamatus ja üldlevinud ükskõiksus saab tõesti kaua veel maksumaksja turjal liuelda ?
v
Võltsvärk/ 26. märts 2018 11:49
Eks ole tehtud valesid poliitilisi otsuseid ja meile lubatud jõukus mängitud välisärikate kätte. Meie peame aga mängima, justkui oleksime jõukad ja läheb maru hästi.
https://innojairja.blogspot.com.ee/2017/12/kuidas-siis-eestil-hasti-laheb-kui.html
p
panustama/ 26. märts 2018 13:27
peaksid ka ettevõtjad, ettevõtte tulumaksu ju pole, aga esitavad kõrgeid nõudmisi, mida ei saa ju töötukassa teada.

k
kuritegelik ühendus/ 26. märts 2018 09:37
Tegelik tööpuudus on kordades kõrgem. Need näitajad on mõeldud välismaistele peremeestele, et oh-kui-tore-ja-õitsev-riik-eesti-on...
Valitsuse avalikustamata salajase genotsiidipoliitika EESMÄRGIKS on saada viimasedki töötud arvelt maha.
Viimane genotsiidiilming:
Kui oled vanuse ja erialase hariduse tõttu töötu, siis saadetakse sind "tööklubi" nime all koerajunne ja konisid (koos ÜKT-d tegevate vangidega!!!) korjama. Niimoodi mitu päeva nädalas, kellast kellani, et "tekkiks tööharjumus". Tuttavad kõnnivad mööda, häbi on. Kui enam mõnitamist tööbüroo poolt taluda ei suuda, siis saadad nad pikalt nagu kümned mu tuttavad on teinud. Tööpuudus kohe väheneb... Samal ajal väheneb haigekassaga kindlustatute arv... Oma raha eest ei jõua töötu iial kallite arstide juures käia. Ja seda kõike vaatamata sellele, et inimene on töötanud riigi heaks näiteks kümneid aastaid õpetajana ja maksnud makse. Vot see ongi meie riigi töötukassade poliitika!!!
t
Täpselt/ 26. märts 2018 10:19
Olin sunnitud ise ka seda asutust külastama nädala eest. Üteldakse üks aeg, lähed kohale, ootad pool tundi veel otsa. 10+ lauast töötad 2-3. Tekib küsimus, et mille pagana eest maksumaksja neile seal peab palka maksma? Ja mis tööpäevad on reedeti? 3 tundi neil reeded - minuteada töölepingu seadus ütleb, et töönädal on 40 tundi.
o
26. märts 2018 09:21
Ostetud koolituste sisu eest vastutab Töötukassa ikkagi 100% kui te neid oma jopedelt ei ostaks, küll siis saaks ka paremaid koolitusi tellida. Saa jama on kestnud juba väga pikka aega ja nii mõnigi korralik koolituskeskus suletud just sellel põhjusel, et Töötukassa koolitusi neilt ei tellinud, ega arvestanud neid koolitustena. Selle asemel pakuti ehtsat rämpsteenust.
k
26. märts 2018 09:49
Kõigi nende koolituste tase on masendav.
ü
üks / 26. märts 2018 13:29
põhjus, miks ei osteta, võib ju olla ka liiga palju küsitud raha võrreldes teistega.