Maailm

Saksa politsei vahistas Kataloonia ekspresidendi

Tõnis Erilaid, 25. märts 2018 19:01

7 KOMMENTAARI

m
Monsa/ 26. märts 2018 17:57
Kui eestlastel on peale pikka orjuspõlve ja okupatsiooni perioodi tekkinud arusaamis vaegus ning läbi muu prisma ei olda enam võimelised midagi aduma, siis kahju küll. Kataluuni iseseisvus võrdub Eesti mõistes Mulgi Vabariigi välja kuulutamisega. Meil on ka erinevused isegi tillukeses Eestis, aga see on ikkagi Eesti mille vabaduse eest on kogu Eesti mehed kord koos võidelnud. Sama on Kataluuniaga. Koos on tuhande aasta jooksul võideldud küll Roomlaste, küll Ottomanide vastu, kuigi väikeste piirkondadena kel igalühel oli oma väike kuningas. Nagu Inglismaalgi. Siis peaks ju iga endine UK piirkong just nimel Brittide enda territooriumil omama õigust iseseisvusele. Kui Roomlased Britanniasse sõudsid, siis oli seal igavene posu kuningaid. Sama Hispaanias. Peagi saadi aru et koos on kergem. Ja koos on võideldud oi oi kui palju. Aragonid, Galiitsialased, Andaluuslased.... kõik on verd valanud et kaitsta Kataluunlasi. Sest oldi koos. See ei mingil ajaloo hetkel mingil piirkonnal läheb paremini kui teisel on mööduv nähe. Kord läheb ühel paremini, siis jälle teisel. See ei ole aluseks iseseisvumisele. Aga see on see mis neid ajendab. Elaksime paremini kui oleksime eraldi. Väga madal motiiv.
ä
ätt./ 26. märts 2018 07:41
"Euroopalikud väärtused"- kõik teisitimõtlejad vangimaajja ! Kui pole kindlat tuvastatavat süüd siis otsime arvamusliidri kes arvab,et võib olla on süüdi ja ikka vangimajja!
e
est/ 26. märts 2018 01:45
Hispaania on nagu suur rinnalaps, kes on ennast väikese Kataloonia külge imenud ja imed seda ressursidest tühjaks, ega lase lahti. Häbi Hispaania!
t
T.Mets/ 25. märts 2018 22:38
Miks vaikivad nüüd demokraadid, kui riigivõim areteerib rahva vabadustahet väljendava rahvasaadiku
d
26. märts 2018 11:51
demokraatiat pole kunagi olemas olnudki , see õigustus suurele kuritegevusele rahva petmiseks
e
euroopalikud/ 25. märts 2018 21:42
väärtused aastal 2018...poliitvangid
n
naine/ 25. märts 2018 21:07
Kataloonia mees võetakse kohe kinni, aga noamõrtsukid kõnnivad vabalt