Maailm

Jälle uus teooria: luuraja Skripal sai mürgiannuse kodumaja ukselingilt  (29)

Tõnis Erilaid, 25. märts 2018, 19:04
UURIMINE JÄTKUB: Gaasimaskides uurijad on viimastel päevadel keskendanud tähelepanu Sergei Skripali kodumajale ja selle aiale AFP/Scanpix
Suurbritannia politsei heitis kõrvale mõtte, et endine Vene sõjaväeluure polkovnik Sergei Skripal mürgitati tema auto ventilatsiooniseadmesse puistatud ründegaasi Novitšok pulbrilise variandiga. Nüüd oletatakse, et Novitšokki määriti  tema kodu välisukse lingile, kirjutab Sunday Mirror. Ajaleht väidab, et Briti luure teada on Venemaal tehtud katseid vastaseid tappa ukselinke mürgitades.

Ühtaegu jätkavad uurijad mürgi otsinguid Skripali koduaias. Sunday People kirjutab, et nädalalõpul uurisid arstid ka kolme poisi tervist. Skripalid olid natuke aega enne kokku kukkumist tiigi juures linde söötnud ja ulatanud ka poistele saiatükke, avastasid uurijad valvekaamerate pilte vaadates. Üks poistest olevat lindude söötmise asemel ise saiatüki nahka pannud.

Samal teemal

Poistel, nagu kõigil teistelgi, kes Skripalidega vahetult enne nende haigestumist kokku puutusid, mingit tervisehäda ei tuvastatud.

Sunday Telepgraph kirjutas, et Skripalil oli pärast tema naise surma 2012. aastal lähedane naissõber, kes aga olevat nii hirmul, et ei julge minna politseisse tunnistusi andma. Naine olevat samuti Venemaalt pärit. Nende suhtlus saanud paarikese sõprade väitel hoo sisse, kui Skripal rääkis naisele, et on multimiljonär ja võib teda rahaga toetada. Nüüd on naine hirmul, et ka teda võib tabada Kremli kättemaks.

Briti vastuluurele Venemaa saladusi müünud Sergei Skripal (66) ja tema tütar Julia (33) leiti teadvusetult Salisbury linnas pargipingilt 4. märtsil. Nende mürgitamisega seotut uurivad Salisburys endiselt rohkem kui 250 terrorismivastase üksuse politseinikku, kuigi peaminister Theresa May teatas peaaegu kohe pärast Skripalide mürgitamist, et tegemist on ründegaasiga Novitšok, mis leiutati Venemaal ja suure tõenäosusega on mürgitajaiks just sealsed agendud. Välisminister Boris Johnsoni meelest sai selliseks salaoperatsiooniks käsu anda vaid president Putin isiklikult.

Suurbritannia saatis välja 23 Venemaa diplomaati ja ootab sellele sammule toetust teisteltki Euroopa Liidu liikmesriikidelt. Eelmisel nädalal teatas ka USA president Donald Trump, et saadab viivitamatult välja kümneid Vene diplomaate.

29 KOMMENTAARI

K
!!! 26. märts 2018, 22:30
Kirjanduse järgi on mürgitamise meetodeid musttuhat. Kas auto või elamu ventilatsuiinisüsteem. Töödeldud maja-või autokäepide, autorool, postkastiuks ...
(loe edasi)
l
loevad minu blogi vist 26. märts 2018, 15:07
siis panevad pealkirju se ukselingi nipp oli enne netti juba vähe sansse et pääsed või võõrale satub
Loe kõiki (29)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee