RAHAST ILMA Proua tõi kelmidele kodunt raha, mille nood salvrätikute vastu vahetasid. Foto: Reuters/Scanpix
Siim Randla 25. märts 2018 18:27
Tallinnas langes kelmide ohvriks vanaproua, kes tõi kodunt 20 000 eurot kõigi haiguste vastu aitama pidava vee õnnistamise tarbeks ja jäi rahast ilma. 

21. märtsil pakkus vene keelt kõnelev naine Mustamäel Vilde teel 88aastasele prouale võimalust õnnistada tavalist vett, mis pärast õnnistust omandavat kõikvõimalikud imevõimed. Õnnistus olevat abimees kõigi haiguste vastu. Proua küll kahtles alguses, kuid kui lähenes daam, kes teenusepakkujat kiitis ning väitis, et sai tänu imeravitsejale haigustest lahti, muutis vanaproua meelt, teatas Lääne-Harju politseijaoskond Facebooki lehel.

Trikkide ohvriks langenud proual paluti võimalusel tuua kodust kogu sularaha, et seegi ära õnnistada. Seepeale võttis proua kodust kaasa kõik oma rahavarud ja purgiga vett.

„Õnnistamise käigus vahetasid kelmid vanaproua sularaha salvrätikute vastu. Sarnaseid kelmusi on varemgi tehtud, kuid varem pole nii suurt kahju tekitatud. Proua jäi ilma 20 000 eurost ja 1500 dollarist,“ teatab politsei.

Politsei sõnul saab selliseid juhtumeid ennetada, kui eakatele lähedastele räägitakse säärastest kelmustest. „Selliseid imeravimeid ei ole olemas ning iga kahtlase ostu korral tasub konsulteerida sõbra või lähedasega. Kõige turvalisem on hoida raha pangas,“ märgib politseijaoskond postituses.

Needusest vabaks: kuidas ohvrid mustlannale asju kokku ostsid

Harju maakohus karistas läinud aastal naist, kellele ohvrid ostsid kalleid asju hirmust, et muidu needus nad tapab. Naised seadsid oma kodudele hüpoteeke, laenasid pankadelt ja kiirlaenukontoritelt, kirjutas Eesti Ekspress.  Süüdistuse järgi pöördus Rubina 2016. aasta juulis Viimsi Keskuses ühe naise poole ja ütles, et nii tema kui ta lähedased on ohus, kuna neile on peale pandud needus, mis tekitab terviseprobleeme. Rubina väitis, et võib nad riituse abil needusest vabastada ning et riitus tähendab raha ja kullast ehete puhastamist, seisab süüdistuses.  

Rubina lubas naisele, et tagastab pärast riitust laenud ise, kuigi ta seda ei kavatsenud ja tal polnud selleks rahagi. Eksiteele viidud ning Rubina psühholoogilise mõju all olnud kannatanu polnud võimeline asjaolusid hindama ning Rubina mõjutusel sõlmitigi mitu lepingut. 

Teise ohvri poole pöördus Rubina süüdistuse järgi 2017. aasta jaanuari alguses haiglas, rääkides, et tollele on peale pandud needus, mis tekitab tervisehädasid ja isiklikke probleeme. Nagu mainitud, lubas ta naise needusest vabastada. Ohver sõlmiski mitu lepingut.

 Petturid kasseerisid pottide-pannide ja nugade eest raha

Saaremaal maksis 66aastane mees pottide-pannide ja nugade eest tõmmudele võõramaalastest kaupmeestele 1750 eurot, kirjutas tänavu Saarte Hääl. Vene keelt rääkinud mehed küsisid teed lennujaama ning kurtsid, et ei saa kaasas olevat kraami lennukisse võtta. Osa potte-panne ja noakomplekte lubati kinkida teejuhile ja kraam tõsteti juba autosse, kui selgus, et meestel puudub ka osa tagasisõiduraha. Mees võttis pangaautomaatidest välja 1750 eurot, mida „kauplejad“ ilmselt väheks pidasid, sest osa kingitud kaubast võeti seepeale tagasi. Ka Õhtuleht on kirjutanud teeküsijatest petturitest. Enamasti küsitakse teed lennujaama ning kurdetakse, et osa kraami ei saa lennukisse kaasa võtta. Ohvri tähelepanu kõrvale juhtides tõstetakse autosse hulk nõusid, mida esialgu lubatakse kinkida, kuid mille eest seejärel hakatakse raha välja pressima.