Abordiseaduse karmistamise vastu protestitakse üle Poola, ka pealinnas VarssavisFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Silja Ratt 25. märts 2018 18:03
Tuhanded inimesed Poola pealinnas Varssavis ja väiksemates linnades on ühinenud protestiks konservatiivse valitsuse vastu, kes tahab karmistada niigi ranget abordiseadust.

Reedel avaldasid inimesed Varssavis meelt siltidega "vaba valik" ja "naine on inimolend" ning skandeerisid, et lapse saamine on igaühe isiklik otsus. 

The Guardian kirjutab, et Poolal on üks rangemaid abordiseadusi Euroopas. Abort on seal lubatud vaid juhul, kui lapse elu on ohus, kui sünnitamine paneks ema elu ohtu või kui rasedus oli vägistamise või verepilastuse tagajärg.

2016. aastal taheti Poolas ära keelata kõik abordid. Selle vastu toimusid üle kogu riigi protestid. Naised riietusid musta ning sundisid valitsust plaanist lahti ütlema.

Viimaste plaanide järgi tahab Poola valitsus lubada naisel aborti teha vaid juhul, kui sünnitus seaks ema elu ohtu või kui rasedus oli kuriteo (vägistamine või intsest) tagajärg. Abort oleks aga keelatud juhul, kui lootel tuvastataks kaasasündinud häired. Muuhulgas ei võiks aborti teha ka need naised, kelle lootel on diagnoositud Downi sündroom.

Samal teemal

Kommentaarid  (24)

pange siis ka uudis lehte 26. märts 2018 13:15
kui poolakad eu vastu protestivad ja oma valitsust toetavad.
mis 26. märts 2018 18:18
nad siis protestivad valitsuse vastu, kui sinu arvates tegelikult toetavad?
26. märts 2018 08:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Indrek2 26. märts 2018 09:15
Mida muud sellest valeuudistevabrikust oodata ongi? Räige ajupesu käib iga päev. Naljakas et keegi maksab selle eest, et seda soppa lugeda.
mitme 26. märts 2018 18:19
miljoniga riigis ei ole ka sajad tuhanded mingi näitaja.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS