7
fotot

President Kersti Kaljulaid rääkis täna ideedekonverentsil TEDxLasnamäe, et Eestis määrab igaühe edukuse töötahe, mitte päritolu.

 „Eks ka minu koolipõlves oli neid, kel liikus rohkem raha või kasvõi kodust kaasa pandud toitu kui teistel. Aga võin kinnitada, et see ei määranud minu kursusekaaslaste või teiste meie teaduskonna üliõpilaste akadeemilist või hilisemat elulist edu või ebaedu. Määras ikka enda tahe,“ rääkis riigipea ja tõi näiteks, kuidas nii võis üksikema lapsest saada vabalt professor või tavalisest Haapsalu poisist suurettevõtja. 

(Tiina Kõrtsini)

„Eestis ei ole kivistunud eliiti. Jah, ka meil leidub mitu põlve järgemööda edukaid ettevõtjaid, poliitikuid, kunstnikke ja kirjanikke, aga sel pole pistmist võimaluste monopoliseerumisega kitsa ühiskonnakihi kätte,“ selgitas president Kaljulaid.

(Tiina Kõrtsini)

Ta lisas, et täna viib haridus Lasnamäelt või Mustamäelt sama kaugele kui lõputunnistus Inglise kolledžist või Prantsuse lütseumist ja ka väikelinna koolist saame kaasa korraliku inglise keele, mis lubab kandideerida rahvusvaheliselt õpikohtade nimel. „Eestis saab igaühest saada keegi. Kui ta õpib ja kui ta julgeb. Mina tahan, et see jääks igavesti nii.“

(Tiina Kõrtsini)

 Riigipea rõhutas, et just seetõttu on demokraatia hoidmine ja kaitsmine tähtsaim, mida teha saame, sest võrdsusele suunatud ühiskonnas pääsevad värske hapnik ja uued mõtted paremini ühiskonda mõjutama. „Eliit peab suutma iseennast uuendada, siis on ta ühiskonnale kasulik eliit“, ütles president, lisades, et rotatsioon peab toimuma kõikidel elualadel.

(Tiina Kõrtsini)

 „Võrdsusele suunatud hariduskeskkond on järgmine, mida peame kaitsma – igal lapsel peab olema võimalus. Ja siit edasi – igaüks vastavalt enda huvidele ja lootustele siin elus. Omatahtsi,“ lisas president Kersti Kaljulaid.

Jaga artiklit

170 kommentaari

M
Mõhk  /   17:54, 27. märts 2018
Ega silmringi saagi arendada, see kujuneb. Pole vist maalimas nii roosiline enam.
M
ms  /   08:15, 26. märts 2018
Eestis võib igaühest saada keegi, kui ta õpib ja julgeb??.
Nii võib ütelda ainult teaduskauge, mitte just suurte teadmistega ja eneseimetlejast inimene. Vaadake, näete minust on saanud tänu õppimisele-julgusele president.
Maailmas on uuritud edukate-rikkurite edukuse kulge, geneetikast, isikuomadustest kuni reaaleluloos toimunu järgi. Põhilised endiste ja praeguste edukate inimeste, (ilma päranduset saamata) enne edu saavutamist on olnud, täiesti erinevad inimtüübid, neid identifitseerida mingi ühise nimetaja alla ei ole olnud võimalk. Kuid 50% neist ei oma kõrgharidust, KÕRGELT HARITUD ei ole neist mitte keegi.
Edukad on olnud väga tähelepanelikud, püüdlikud endast kõrgemalseisvate lähikondlaste suhtes, on igas tõusuastmes leidnud alati, neile endilegi teadmata, mõjuvõimasa mentori, kes vajavad
endaümber tähelepanelike, neid jumaldavaid, nendega alati nõusolevaid, veidi pugejalike inimesi.
Ehe näide Eestist RF erakond, asutaja S. Kallas piisavalt haritud, piisavalt julge.
EL naastes Eestisse, teadmisega oma erakonda juhtima ja peaministriks saama. Ei ole ta enda loodud
erakond sellise otsustusvõimelise, tugeva juhi saamisest huvitatud, vaid valitakse süütu mitte kedagi segav-häiriv, lapseohtu Rõivas.
NO, võrrelge palun S. Kallast > harimatu, ja nõrga Rõivasega, on ju suur vahe?
Kogukonnad ei taha kusagil maailmas tarku, tugevaid enda valitsejateks, kes teeb kõigist liikmetest enda alluvad, vaid valitakse ikka ja alati nõrgukesi. Nagu Kaljulaid kes on tegelikult nõrk juht ja valijate kogukonna liikmete jaoks kõige vähem häiriv.
Kui eesti võim oleks soovinud endale tugevat, kogemustega presidenti siis oleks loogileselt valitud S. Kallas. Palun võrrelge Kaljulaidi - S, Kallasega kumb neist on tugevam, targem ja kogenum JUHT, eriti presidendiks?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis