Eesti uudised

GALERII | Kaljulaid Lasnamäe ideekonverentsil: Eestis võib igaühest saada keegi, kui ta õpib ja julgeb (169)

Toimetas Denes Kattago, 24. märts 2018, 13:00
 Tiina Kõrtsini
President Kersti Kaljulaid rääkis täna ideedekonverentsil TEDxLasnamäe, et Eestis määrab igaühe edukuse töötahe, mitte päritolu.

 „Eks ka minu koolipõlves oli neid, kel liikus rohkem raha või kasvõi kodust kaasa pandud toitu kui teistel. Aga võin kinnitada, et see ei määranud minu kursusekaaslaste või teiste meie teaduskonna üliõpilaste akadeemilist või hilisemat elulist edu või ebaedu. Määras ikka enda tahe,“ rääkis riigipea ja tõi näiteks, kuidas nii võis üksikema lapsest saada vabalt professor või tavalisest Haapsalu poisist suurettevõtja. 

 Tiina Kõrtsini

„Eestis ei ole kivistunud eliiti. Jah, ka meil leidub mitu põlve järgemööda edukaid ettevõtjaid, poliitikuid, kunstnikke ja kirjanikke, aga sel pole pistmist võimaluste monopoliseerumisega kitsa ühiskonnakihi kätte,“ selgitas president Kaljulaid.

 Tiina Kõrtsini

Ta lisas, et täna viib haridus Lasnamäelt või Mustamäelt sama kaugele kui lõputunnistus Inglise kolledžist või Prantsuse lütseumist ja ka väikelinna koolist saame kaasa korraliku inglise keele, mis lubab kandideerida rahvusvaheliselt õpikohtade nimel. „Eestis saab igaühest saada keegi. Kui ta õpib ja kui ta julgeb. Mina tahan, et see jääks igavesti nii.“

 Tiina Kõrtsini

 Riigipea rõhutas, et just seetõttu on demokraatia hoidmine ja kaitsmine tähtsaim, mida teha saame, sest võrdsusele suunatud ühiskonnas pääsevad värske hapnik ja uued mõtted paremini ühiskonda mõjutama. „Eliit peab suutma iseennast uuendada, siis on ta ühiskonnale kasulik eliit“, ütles president, lisades, et rotatsioon peab toimuma kõikidel elualadel.

 Tiina Kõrtsini

 „Võrdsusele suunatud hariduskeskkond on järgmine, mida peame kaitsma – igal lapsel peab olema võimalus. Ja siit edasi – igaüks vastavalt enda huvidele ja lootustele siin elus. Omatahtsi,“ lisas president Kersti Kaljulaid.

Samal teemal

24. märts 2018, 23:16
ÕL VIDEO | Vaata, kuidas kõneleb Kaljulaid vene keelt

169 KOMMENTAARI

m
Mõhk 27. märts 2018, 17:54
Ega silmringi saagi arendada, see kujuneb. Pole vist maalimas nii roosiline enam.
m
ms 26. märts 2018, 08:15
Eestis võib igaühest saada keegi, kui ta õpib ja julgeb??.
Nii võib ütelda ainult teaduskauge, mitte just suurte teadmistega ja eneseimetlejast ...
(loe edasi)
Loe kõiki (169)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee