Eesti uudised

Kantsler Paavo Nõgene suundub Tallinki Gruppi juhtima, ettevõtte müük peatati  (31)

Toimetas Triinu Laan, 23. märts 2018 16:19
Foto: Erlend Štaub
Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene lahkub praegusest ametist ning suundub juhtima börsiettevõtet AS Tallink Grupp. Kantsler Nõgene jätkab kultuuriministeeriumis 30. aprillini 2018. Lisaks andis Tallink täna teada, et suvel alanud strateegilise osaluse müük on peatatud. 

AS Tallink Grupi nõukogu võttis tänasel nõukogu koosolekul vastu otsuse, mille kohaselt valiti kontserni juhatuse liikmeks ning nimetati uueks juhatuse esimeheks alates 1. maist Paavo Nõgene. Juhatuse senine esimees Janek Stalmeister jätkab Tallinkis tegevust juhatuse liikmena. 

Samal teemal

"Tallink Grupp on väga tugev rahvusvaheline ettevõte, mille tulemused räägivad enda eest ise. Tänane nõukogu otsus ning uue juhatuse esimehe Paavo Nõgene ametisse nimetamine tugevdavad nii meie tänast positsiooni kui ka meie tuleviku väljavaateid veelgi," kommenteeris nõukogu otsust Tallinki nõukogu esimees Enn Pant. 

Lisaks andis Tallink teada, et firma nõukogu otsustas lõpetada 2017. aasta juulis alustatud protsessi Tallinkile võimalike strateegiliste valikute leidmiseks. 

Protsessi käigus kaaluti erinevaid strateegilisi valikuid, eesmärgiga toetada Tallinki pikaajalist strateegiat ning arengut. Tallink võtab protsessi tulemusena tehtud ettepanekuid ja saadud tagasisidet arvesse oma edasise tegevuse planeerimisel ja arendamisel, teatas tallink börsile.

Paavo Nõgene on olnud kultuuriministeeriumi kantsler alates 1. jaanuarist 2013.

„Arusaadavalt on emotsionaalselt keeruline lahkuda kultuurivaldkonnast. Olen töötanud avaliku sektori teenistuses alates 1995. aastast, seega 23 aastat. See valdkond on õpetanud mind elama, töötama, hoolima, armastama. Olen tänulik iga hetke eest tuhandete kultuuri- ja spordiinimestega,“ ütles Nõgene.

Enne kultuuriministeeriumi kantsleri ametit töötas Paavo Nõgene Vanemuise teatris. 2004. aastast oli ta selle teatri peaprodutsent, aastast 2006 teatrijuhi kohusetäitja. Aastatel 2007 kuni 2012 oli Paavo Nõgene Vanemuise teatrijuht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee