Maailm

Hanso solidaarsusest brittidega: Venemaa suhtes tuleb jõulisi vastusamme astuda (30)

Toimetas Denes Kattago, 23. märts 2018 13:59
Hannes HansoFoto: Teet Malsroos
Venemaa praegune käitumismuster ei ole 21. sajandil aktsepteeritav ning selle vastu tuleb astuda jõuliselt ja teiste riikidega solidaarselt, leiab endine kaitseminister ja praegune riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso (SDE), kelle sõnul on Vene diplomaatide ja luurajate väljasaatmine üks võimalikest vastusammudest.

Hanso ütles kommentaariks Suurbritannias Salisburys toimunud Vene eksspiooni Sergei Skripali ja tema tütre Julija mürgitamisele ning selle järelmitele, et Euroopas hakkab tekkima päris selge konsensus, et Venemaa on süüdi keemiarünnakus, agressioonis Euroopa julgeoleku vastu Suurbritannia territooriumil seekord ja see on käitumismuster, vahendab ERRi uudisportaal.

Ajakirjaniku küsimusele, kas brittidega solidaarne olemine tähendab diplomaatide ja luurajate väljasaatmist, vastas Hanso, et detailide üle ei ole tal mõtet spekuleerida: „Ma arvan kindlasti, et see võiks olla osa sellest vastumeetmete paketist,“ põhjendades seda asjaoluga, et brittidel on piisavalt tõendusmaterjale, nad on suutnud ära veenda nii liitlased Ameerika Ühendriikides kui ka Euroopa Nõukogu presidendi Donald Tuski ja ka kõik teised riigipead.

„Lihtsalt on asju, mis on 21. sajandil aktsepteerimatud ja ma arvan, et Venemaa on jälle millegi sellisega hakkama saanud. Sellele peab astuma vastu jõuliste sammudega,“ lisas ta.

Samal teemal

27.03.2018
Jüri Luik "Välisilmas" pingestunud suhetest Venemaaga: see on karmim kui külm sõda
26.03.2018
Lääneriigid asuvad Vene diplomaate välja saatma
26.03.2018
Mikser: Eesti saadab nädala jooksul riigist välja Vene kaitseatašee
26.03.2018
GALERII | Briti kaitseminister Eestis: Putini ainus eesmärk on Ühendkuningriigi ja tema liitlaste vahele kiilu lüüa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee