Foto sündmuspaigaltFoto: @sudhakar/ Twitter
Toimetas Piret Kütt, Greete Kõrvits 23. märts 2018 13:06
Lõuna-Prantsusmaal Trèbes's asuvas Super-U nimelises supermarketis võttis relvastatud mees mitu inimest pantvangi, teatas BBC. Kolm inimest hukkus ja vähemalt kolm inimest sai viga. Hukkus ka pantvangivõtja ise.

France24 vahendab, et reede hommikupoole toimus Carcassonne'i linnas tulistamine, kus kolleegidega trennijooksu teinud politseinikku tulistati õlga. Tulistajaks oli 26aastane marokolane Redouane Lakdim, sama isik, kes hiljem supermarketis pantvangid võttis. Politseinik jäi ellu, tema tervis pole tõsises ohus.

Seejärel röövis mees auto, tappes selleks ühe autos reisinud inimese ja vigastades juhti. Terrorist sõitis Trèbes'si, kus võttis suuna Super-U toidupoele. Enamik poes ostelnud kliente ja poetöötajaid jõudis põgeneda, ülejäänud võttis mees pantvangi. TheLocal.fr vahendab, et Lakdim tappis poes kaks inimest, üks neist oli poe külastaja, teine töötaja. Poe kõrval asuv autofirma Peugeot garaaži töötajad avasid poest põgenejatele uksed, et need saaksid sinna varjuda.

Väidetavalt on tulistaja puhul tegemist ISISe järgijaga, kes oli Prantsuse luurele tuttav nägu. Ta nõudis Salah Abdeslami vabastamist - Abdeslam oli 2015. aasta Pariisi terrorirünnaku korraldajate autojuht.

Kui selgus, et poes on veel üks elus inimene, pakkus üks politseinik end tema asemele. Lakdim oli vahetusega nõus. Enne poodi sisenemist helistas korravalvur oma kolleegile ning jättis kõne käima, et sõber kuuleks, mis poes toimub. Sündmuspaika toodi ka kahtlusaluse ema, kuid pole teada, kas ta jõudis oma pojaga rääkida.

Eesti aja järgi umbes poole nelja paiku kuulsid hoonet ümber piiravad korravalvurid poes olnud politseiniku telefoni kaudu laske ja tormasid supermarketisse. Kell 15.50 tuli teade, et pantvangivõtja on surnud. Julge politseinik, kes end pantvangi vastu vahetas, sai tõsiselt viga.

Prantsuse peaministri Édouard Philippe’i sõnul käsitletakse juhtunut kui terroriakti.