Maailm

VALIKUTA VALIMISTE JÄREL: mis ootab ees Venemaad ja maailma? (75)

LISA KOMMENTAAR

URAA URAA URAA SLAVA PUTINU SLAVA ROSSIA 26. märts 2018 10:34
MAAILMA VALITSEJA usa on kojanarr ROSSIA körval
väga 25. märts 2018 18:01
raske saab olema kõigil ning võin selle peale mürki võtta - tehke omad parimad pakkumised!
ok 25. märts 2018 17:11
Sign of devil 666. Ärgake, teid hakab valitsema see mees.
ätt. 25. märts 2018 08:32
Inimesed on õppinud kirjutama,arvutit kasutama jne.Millal need inimesed ka mõtlemisvõime omandavad on aga aastate küsimus,heaon võtta kõike mida on kirjutatud plangule tõena ja selle taustal sõimata kõike valimatult.
est 25. märts 2018 13:03
Tundub et sina ei ole peale mõtlemise omandamist ka kirjutamist ära õppinud, peale koma tuleb tühik jätta:) Kas vene koolides seda ei õpetata või ei ole sa koolis käinud, oled tahtnud hüvesid ilma tööta saada? Kas see on sinuarvates töö, sa oled ju troll kellele Jevgeni Prigožin maksab, kes omakorda saab raha Vene riigi käest. Prigožini firma sai eelmisel aastal miljard dollarit, "justkui võitis" riigihanke.
24. märts 2018 22:42
ei kuulnud kunagi selle
mis 24. märts 2018 19:44
sellist rahvast ikka ees ootab - viletsus ja toidupuudus. nad ei saa ju millegagi hakkama !
VAAT ei huvita need 24. märts 2018 17:59
venemaa valimised mitte üks raas,,,toredad mehed lastakse seal maha jne. kirute siin USA d,aga mina võtan asja oma mätta otsast,ameeriklased pole mulle ega meile halba teinud,aga venelased on meile paljupalju halba tein ud.Nii lihtne see asi ongi.
24. märts 2018 13:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
v a n t 24. märts 2018 17:57
...kellel on "kõrktehnoloogija"
marss kooli!

arutluseks 24. märts 2018 12:40
Loogiliselt võttes on eeldused,et Venemaa korraldas mürgitamise , kui arvamuse tasand juriidikas ei ole veenev süüdistuse esitamiseks . Venemaa ja tema juhtide vastast kampaaniat ei ole kunagi nii jõudsalt täheldatud kui praegu. Miks NSV Liidu ajal Lääne riikide poolt taolist survet ei avaldatud, kui Venemaale praegu? Lääs teadis väga hästi, et Euroopa jagamisel tehti sõja lõpul NSV Liiduga diili , kus näiteks Baltimaad venelasele loovutati, seega tunnetati pada sõimab katelt sündroomi. Aja jooksul on see piinlik juhtum hägustunud ja nüüd räägime taas Kremli mõjudest ja okupatsioonist venelasele kingitud riikides .Tänapäeva kontekstis oleme õigustatult hukka mõistnud Venemaa viimaste aastate invasioonitegevuse , millele on omakorda vastanud varasem Lääne invasioon Liibüasse, Iraaki , Afganistani ... Taoliste sündmuste najal on pealmine see riik, kes suudab paremini vastu propagandat teha-tegelikult ühed mustad kõik.
mees 24. märts 2018 14:43
Riigi ülesanne on oma riigi kodanike heaolu tagamine. Esimesel kohal peab olema kodanik. Putini Venemaal on võimu haaranud Putini lähikondsed oligarhid eesotsas Putiniga, Kõik ametkonnad, riigitelevisioon, KGB, sõjavägi on nene kontrolli all ja tegelevad ainult sellega, et Putini klann püsiks võimul. Nõukogude ajal oli võimu haaranud Kommunistliku Partei ladvik. Kogu riik ja Varrsavi lepinguosalised maad olid Kommunistliku partei kontrolli all. Sellised autoritaarsed reziimid võivad püsida 30a, kuid mitte igavesti, ka Põhja Korea lõpetab varsti eksisteerimise, Varsti ei jätku enam toitu et orjadel elu sees hoida, sellepärast Kim tahabki Trumpiga kohtuda, et näljahädas riigilt sanktsioonid maha võtta ja enda valitsemisaega pikendada.
eks 24. märts 2018 21:41
kremli mehike lutsib rõõmsalt ise ja soovitab oma mõnusid teistele
arutleme siis 24. märts 2018 18:51
Pööbel arvab,et kõik konfliktid toimuvad nende heaolu kaitseks,kuid tegelikkuses kisklevad juudiklannid triljonite pärast.Pime mass on vaid tööriistaks nende ambitsioonide täitmiseks!
24. märts 2018 12:26
Hästi kirjutad, Allan-poiss!
kribu 24. märts 2018 13:55
Kuule ja-jah kas sinu vene puskarist kärbunud aju peale läti ja viina ka midagi veel jagab?
Norman 24. märts 2018 17:13
Lase ikka ise seda botoxi oma edasi!
24. märts 2018 17:58
sa ise ju #luutsid kogu aeg oma huilo vänta
jutud käivad normanikene 24. märts 2018 19:00
et sulle pidid noored poisid meeldima...Siis sa pole mitte botoxi oma vaid suisa pedo...Jutud niisama tühjast ei tule et noored poisid meeldivad??
24. märts 2018 12:01
Elu Venemaal läheb nagu alati - lihtrahvas nälgib veel hullemini, oligarhid ja putin rikastuvad veel rohkem,
ja võimsad sõja- ja tapamasinad tulevad konteineritelt nagu soojad saiad.
Tõnu Anton 24. märts 2018 11:19
Ei maksa ikka Venemaa presidendi valimisi ilmaasjata sõimata. Seal oli rahvale valimisteks sedelil ikka 8 kandidaati ja Putini pilt ja nimi ei olnud üldse esimesena kirjas, vaid keskel. Ei olnud ka mingit ebademokraatlikku survet valijatele. See, mis oli, oli agitatsioon ja propaganda, mida tehakse alati ja igal pool valimiste ajal. Kas kandidaatidel olid võrdsed võimalused valimispropagandaks? Muidugi mitte, aga see on nii ka igas riigis ja igal pool maailmas. Ka meil Eestis. Tuletage meelde meie riigikogu valimispropagandat televisioonis või ajakirjanduses. Reklaami tehti kas parteinimekirjade esinumbritele või siis kolmele esimesele numbrile nimekirjas. Teiste nimed ei käinud teles üldse läbigi ja seda vaatamata sellele, et parteid saavad riigieelarvest oma tegevuseks ja propagandaks toetust.
Meie presidendivalimistest ei maksa rääkidagi. See on ka Venemaa valimiste kõrval üks parteide tagatubade ja riigikogu poolt valimiste naeruvääristamise sarnane tegevus, millele ei ole demokraatlike valimistega suuremat ühist osa.
Peb tunnistama ja kogu maailm ka tunnistab, et Venemaa presidendivalimistel ettetulnud rikkumised ei olnud sisulised ja Putini populaarsus venelaste hulgas on pretsedenditult kõrge. Seda sellepärast, et Venemaa president Putin tegutseb Venemaa huvides nagu ka USA president Trump tegutseb USA huvides. Mida ei saa öelda Eesti presidendi kohta, kelle tegevus on pigem vasallriigi ametniku tegevus.
Venemaa 24. märts 2018 11:41
huvides oleks Eesti riigi likvideerimine, seega kiidad selle ka heaks, sest see ju loomulik ?
ab 24. märts 2018 22:04
Paraku on venemaal eestist kui sellisest pisikest sääsest täitsa pohh, me oleme piisake nende ookeanis! Pole ikka mõtet ennast üle väärtustada! Nooremad vened isegi ei tea, et selline riik on olemas!
arvan 25. märts 2018 11:05
et venemaatundis kergendust,kui vabanes parasiitidest,kes käisid Moskvas raha kerjamas.Mäletate,kuidas Ivi Eenmaa kelkis saates "Mõtleme veel",et just tema võitles Moskvast raamatukogu rahad välja?Arvan,et Venemaa seisukohast oli äärmine lollus oma väeosad idabloki riikidest välja tuua.Lubati ju neutraalsust,aga lääneriigid püetsid Venemaad,sest nüüd on nato väedoma külje all.Ja kuhu kadus Ukraina uraan,mis lubati hävitada?
24. märts 2018 11:56
Antono li siis ka putini valija, et ta nii hästi on informeeritud.
24. märts 2018 14:51
Tähelepanek, president peab tegutsema riigi Iga Kodaniku huvides, mitte oma oligarhidele ja endale miljardeid dollareid varastama, seda vargust pannakse ju toime eelarvest, mis peaks minema haridusele, tervishoiule, kultuurile. Kellegil poleks midagi Putini vastu kui ta tõepoolest hoolitseks oma riigi kodanike eest, selle asemel tungis ta kallale Ukrainlastele, vallutas Krimmi, nüüd on Süürias. Seda kõike teeb ta selleks, et õhtused primetime televiisori vaatamise ajad oleks täidetud, et mitte rääkida madalast elatustasemest Venemaal. Putinist maailitakse teleekraanil kangelane, kes justkui võitleb venelaste õiguset eest ja võitleb terrorismiga. Tegelikult
. 24. märts 2018 14:54
tegelik eesmärk on eetriaja täitmine ja kangelaskuju tekitamine, mis garanteeriks talle valimistel edu. Samas saab ta edasi varastada, Putinil on 40 isikliku lennukit, miljard eurot maksev villa musta mere ääres.
bbs 24. märts 2018 10:19
Nõukogude Liidu järel, tekkis ainult Eestis, Lätis ja Leedus demoktaarlikule riigile omane valitsemise kord. Ülejäänutes on võimul nn. diktaatorid, kes oma positsioone käest ei anna. Jeltsini algusaastatel oli lootus, et Venemaal tekib ka demokraatlik riigikord, kui KGB võttis ka seal võimu ja nüüd me näeme juba 18a. ühte ja samat meest võimul. Terves ühiskonnas võim vahetub mitte võimu vahetamise pärast, vaid sellepärast, et peale võimul olnud aega tehakse kokkuvõtteid kuidas on riigipea pandud ülesannetega hakkama saanud. Rahval on võimalus teha oma valik järgmisele riigipeale. Paraku on Venemaal Putini juhtimisel tavainimese elatustase aina langevas tempos, maavaradelt rikkaim riik maailmas toodab ainult 1,9% ülemaailsest kogutoodangust. Venemaal on 10% rikkaid ja ülejäänud väga vaesed. Eriti rikkad on Putini sõbrad, sellepärast Putin ei saagi võimust loobuda, kuna rahvalt on varastatud raha, haridus, tervishoid.
24. märts 2018 18:01
kui te sellele puutinipuudlist "luutsile" miinuse panete, siis
teatage, palun, ühtlasi ka ebasobivast kommentaarist.
Aitäh!
Jüri 24. märts 2018 09:56
Valikuta valimised? Venemaal oli ju esitatud presidendikandidaate, kelle vahel valida, ju rohkem kui meil Eestis tavaliselt!
Aga sellist populaarsust omade hulgas pole küll praegu vist ühelgi presidendil/riigi valitsejal maailmas. Meil Eestis oli kunagi Arnold Rüütel sinna kanti ja seetõttu oligi vaja presidendi valimise kord ümber teha.
Kus kontoris 24. märts 2018 09:48
vormitakse selliseid espenberge? Just praegu vaatasin M.Talviku saateid okupatsiooniaegadest, kus kultuuriinimesed vastavalt vajadusele esinesid nõretavate patukahetsustega om tehtud töödest, Ikka selleks, et endale vabadust osta ja leivakannikat teenida. Mis ja kes sunnib praegusel ajal espenbergidel sellist soga kirjutama ja ÕL avaldama?
Vene trollid 24. märts 2018 11:44
sunnivad, sest peab ju andma ka vastulöögi neile.

M40 24. märts 2018 09:41
Karta tasub hoopis hiinat, aga keegi sellest ei pasunda. Venelased arvavad, et nende ainus vaenlane on USA ja NATO.
Miks peaks 24. märts 2018 11:44
Hiina Eestit vallutama tahta?
Et mis tulemas on? 24. märts 2018 09:15
Milles küsimus? Putini suuna ning unistuste peatees on tema poolt juba ammugi välja öeldud. Eks ta rõhutanud, et NSVL LAGUNEMINE OLI XX SAJ.SUURIM GEOPOLIITILINE VIGA!
Ja tema ülim aade ning püüdlus ongi "vigadeparandust" teha. S.o. "vana hea NSVL" oma endistes piirides taastada. ja kui see peaks veel tema eluajal korda minema, võib aimata juba järgmist etappi. Suure Romanovite deržaava piiride taastamine (sinna on eri aegadel kuulunud näiteks veel ka Soome, Poola, mõned Türgi põhjaprovintsid, XVIII saj ka Pärsia alasid, näiteks Kaspia mere lõunakallas. Siis peale selle midagi pea igalt teiseltki lõunanaabrilt. USA-st aga Alaska ja kunagi XIX saj algul oli venelaste käes ka mingi klluke Kaliforniatki.
Aga nagu öeldud, et tahtmine on taevariik. Näis, kas jõud ikka kannab. Aga on ka ütlus, et suur tükk ajavat suu lõhki.
Aja Lugu 24. märts 2018 09:14
On terve rida vastamata küsimusi, millele tuleks leida ausad vastsed.
Miks on Venemaa "käitumine" selline kui ta on? Kas Venemaa ongi oma loomult "niisugune"? Millised oleksid alternatiivid? Kuidas mõjutavad ja dikteerivad välistegurid ja teiste riikide poliitika Venemaa käitumist? Millised on Venemaa kui suurriigi loomulikud huvid? Kas Venemaa käitumine erineb millegi poolest näiteks USA käitumisest? Kas suurriikide käitumises on üldse vahet, kui propaganda kõrvale jätta? Kas "õiguse" määrabki see, kelle käes on võimsam propagandaaparaat? Või toimub kõik ikka nii, et kellel jõud, sellel õigus? Milline osa Venemaa käitumises on parajasti nende juhtkonnal? Milline osa isiksusel? Kas näiteks Stalinil oli võimalik asuda oma utoopiat, kommunismi, üles ehitama ilma repressioonideta? Kas Hitleril oli võimalik tol ajal valitsenud oludes teisiti toimida? Väikeriigid on alati sõltunud suurriikide geopoliitilistest huvidest. Väikeriikide olulisim relv on diplomaatia. Väikeriigid peavad enesele filgraanselt selgeks tegema, millal koogutada, millal noogutada ja millal on targem lihtsalt vait olla. Pidevat tänitamist, halvustamist ja õpetamist ei saa lugeda diplomaatiaks.
imelik inimene oled 24. märts 2018 09:29
Võta lahti M. Laari ajalugu ja sealt leiad ausad ja otsekohesed vastused oma ajalooküsimustele.
# 24. märts 2018 08:41
lugedes siin kommentaare siis eestlase mõtte ja haridustase ikka olematu-kahju ja pidevalt küünikised...kas tõesti elu eestis nii kibe või raske ? !
Mitte ei saanud aru sinu 24. märts 2018 09:16
mõttevälgatusest , mida öelda tahtsid , nii segane jutt !?
kolla 24. märts 2018 11:25
Kust sa neid eestlasi loed?Puha venelased kiidavad oma kääbikut.
kõik õige-le 24. märts 2018 17:29
su kommentaarist päistab, et oled mingi kastrjulja-ukraina nōrgemeelne deb..l? Kas see on nii? )
tt 24. märts 2018 08:26
Jätkuvadd maailma vallutamise püüdlused (Vladi mir-valitse maaima ), -seda näitavad uued Jätkub Jätkub maailma valitsemise püüe- seda näitavad uued massihävitus- ja ründerelvad. (Vladi mir -valitse maailma) Venemaa vallutushimu pole kadunud ja ei kao- see neil veres sees.
Jätkub suurvene psühhoosi arendamine, Venelane kui emotsionaalne ja enesesäilitusinstinktita (need on Karelini sõnad) liik on kergesti manipuleeritav ja juhitav., Ka kadedus (seda kasutas Lenin ära) säilib kaua

tia 24. märts 2018 07:55
Võrreldes seda aega,kui Putin veel president polnud,siis kitsejälg,on nüüd ikka väga laiaks söödud.
ikka 24. märts 2018 18:05
BOTOKS ajas selle näo punni
maailm 24. märts 2018 07:47
areneb ja kasvab , venemaa liigub 19 sajandi suunas.
mis 24. märts 2018 07:42
neid ikka ees ootab , hakkavad jalle kirj.aoskamatust likvideerima , siis votavad vastu viisaastakuplaani, siis ehitavad taas kommunismi , siis saadavad am.eeriklased neile humanitaarabi jne, jne , jne.
normaalne 24. märts 2018 09:17
Kommunismi ehitatakse sul täna nii Euroopa Liidus kui USA demokraatide poolt. Venelased on ammu visanud marksistliku ideoloogia kõrvale. Siit ka läänega vastasseis täna st poolused on muutunud. Euromarksistide poolt Venemaale eksporditud marksism/kommunism visati Venemaalt võimult minema ja nüüd vohab see Lääneriikides raugematu jõuga. Nii, et võiks ikka reaalsuses elada.
ätt. 24. märts 2018 07:14
Tänu lääne läbimõtlematule poliitikale lähenevad Hiina ja Venemaa veelgi.Hiina presidendi õnnitluses olid sõnad "koostöö strateegilistes valdkondades".Siit võib teha ainukese järelduse et mingit sõda ei tule aga lääs peab hakkama arvestama nende arvamusega.
Hiinlane 24. märts 2018 06:16
Siber on meie, Krimm on teie.
24. märts 2018 14:25
Antifashist 24. märts 2018 05:08
Pange tähele!nii nagu pärast staalini surma kukkus vene rahvas halama ja nutma, et venelased kannatasid staalini orjuses kõige rohkem, nii hakkab see olema ka peale puutinit? Nii on.
tead 24. märts 2018 09:34
sa vaata parem oma lemmiksaadet- Papad-Mammad edasi.
jäta lapsikused 25. märts 2018 15:42
Mitte vene rahvas ei halanud,vaid siionimeedia.Hrusov algatas Stalini demoniseerimise.Stalini matustel oli Hrusov aga kõige suurem psaratevalaja.Hrusovi enda käed olid palju verisemad,kui Stalini omad.Tuleta meelde kuidas Stalin vastas Hrusovi süüdistuskirjale Moskvasse,nagu pealinnas ei tehta midagi inimeste küüditamiseks ja tapmiseks.Kui sul ei ole meeles,siis Stalin vastas:Zamoltsi,durak!Tõ nas vseh nadojel!Hrusov keeras kõik trotskistide kuriteod Stalini kaela,ka need mis tehti Lenini ajal,siis,kui Stalin oli alles rahvastikuminister.
kaks võimalust, kaks kaptenit 23. märts 2018 23:15
vaba maailm kas allub maffiamehe tahtmistele v hakkab vastu. Rohkem võimalusi pole, allumine põhjakoreastamisele viib tingimusteni, kus surm on pääsetee. Maffiamees on siiani edukas olnud, kuna pole eriti vahendeid valinud ja igal pool, kuhu läheb, on semud_kriminaalid ees ootamas. Iseenesest on see kriminaalidele ühe otsa pilet, et vaevalt nad P-Koreas elada tahaks v vaevalt neil putinoidses riigis kohta oleks...

Kalev 23. märts 2018 22:43
24. märts 2018 14:27
Kahju ikkagi 23. märts 2018 22:19
et siin kommentaariumis osa kirjutajaid läheb lausa labaseks .Ebahuvitav on lugeda,ootasin midagi targemat.
niisiis 23. märts 2018 21:36
Tundub et Putin on oma jüngrid Eesti meedias usinalt tööle utsitanud, vaja ju kuidagi Magnitski nimekirja sattujaid üritada puhtaks pesta ja avalikku arvamust Eestis muuta, ikka iseendale sobivaks, Võib olla üritada pehme jõuga ka riik hõivata:) Kõiki Putinit soosivaid kommentaare võib võtta kui katset Eesti riiki hõivata. No öelge mulle mis asja on poluvernikul, kes ei oska õieti eesti keeltki, Õhtulehe veergudel nii usinalt kommenteerida?
vastus 25. märts 2018 15:54
Eesti riik on juba hõivatud.Meie territoorium on juba kalifaadi eri hõimude vahel ära jagatud!Kui siin lõikamiseks läheb,kaob meie juhtkond koos randperega Taisse.Enne hakkimist korjatakse rahvalt relvad,nagu tegi seda päts enne vene vägede hõivamist.Meie kaitsevägi saadetakse ida euroopa riikidesse kaitsmaks võimu ülevõtmist kalifaadi poolt ja meile tulevad sissetungijaid turvama teistest rahvustest nato üksused.
võib arvata 23. märts 2018 21:15
et Venes toimuva jalgpalli MM-ni on suht rahulik, seejärel läheb lahti. Nagu läks pärast Sotśi taliolümpiat.
,,A,, 23. märts 2018 20:35
Nii hea on olla Eestlane, ja oodata oma valitsusmolkustelt helget tulevikku!?
T.Mets 23. märts 2018 20:30
Huvitav, mispärast me küll venelaste pärast muret tunneme, justkui meil omal probleeme vähe oleks
20:30 23. märts 2018 22:03
Kremli troll T.Mets ka jälle kommentaariumi reostamas...?
23. märts 2018 20:26
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
23. märts 2018 20:48
Loe lugu enne läbi ja alles siis võta sõna.
Vōib olla 24. märts 2018 13:27
Kuid neil on optimaalne režiim, selleks et riigi hoida
Tõnule, 20:26 23. märts 2018 21:59
Tõnu! Saa enne tubliks eesti meheks ja armasta Eesti riiki ja tema seaduslikke valitsejaid!
Mati 24. märts 2018 08:02
Kas siis oled ainult tubli mees kui koogutad neid nn.valitsejaid.
.,. 23. märts 2018 20:14
Egas meilgi siin Eestis parem pole , nii kui valimised läbi unustavad poliitikud kõik lubadused ära ja pole oma inimestest sooja ega külma , peaasi , et isandad Brüsselis kiidaksid.

tarakanitõrje 23. märts 2018 20:13
mis ootab...mis ootab...
kõik läheb samaviisi edasi!
mordori iivanite jõuk laiab, röövib, anastab ja valetab nii et vähe ei ole...
sina kah? 23. märts 2018 20:47
vodka ja vobla rinnas, et õhku täis läksid, SI+A-VANKA?
need on õiged ,need tunnistasid EV 100 23. märts 2018 21:14
viinaralliga ,tegid lätlaste poed märjukesest kuivaks vabariigi auks
23. märts 2018 20:01
Mis meid ikka ootab. Tõenäoliselt kaos.
23. märts 2018 21:29
mu meelest on euroopa liidus kaos juba mitu aastat kohal.
väga tore 24. märts 2018 14:17
et Ōhtulehel ilmus püsivrubriik "Putini elu iga päeval", harjuge :)