Eesti uudised

Ivo Linna tuleb Põlva haigla sünnitusosakonna kaitseks laulma (80)

Denes Kattago, 23. märts 2018 09:15
Põlva haiglaFoto: Õhtuleht
Liikumine „Põlva sünnitusosakonna kaitseks” (PõSK) annab teada, et esimesed 1000 allkirja said kokku vähem kui 10 tunniga, allkirjade kogumine jätkub nii internetis kui paberil. Toetuskontserdile lubasid õla alla panna Ivo Linna ja teised staarid.

Liikumise eestvedaja Indrek Sarapuu sõnul juhitakse selle aktsiooniga laiemalt tähelepanu meie maaelu problemaatikale.

Sarapuu ütles Õhtulehele, et toetusallkirju kogutakse maikuu lõpuni, et need siis pidulikult 1. juunil lastekaitsepäeval anda üle. „Põlva Instikurmu laululaval tuleb suur kontsert sünnitusosakonna toetuseks. Ivo Linna pani juba 1. juuni endale kalendrisse kirja.“

Sarapuu sõnul on tulemas ka teised staarid lähemalt ja kaugemalt. „Räägitud on näiteks Winny Puhhiga, kes kõik on ju Põlvamaalt pärit. Samuti on Hando Runnel lubanud kasutada meil kampaanias oma värsirida „Maa tuleb täita lastega...“,“ lisas Sarapuu.

Ivo Linna Foto: Martin Ahven

Samal teemal

„Petitsioon on üks võitluse vorm, kuid neid on veel. Elu algab sünnist ja on äärmiselt kahetsusväärne, et me soovime kulupõhiste argumentidega elu maapiirkondades välja suretada. Täna antud allkiri võib saada tulevase elu aluseks,” kutsub Sarapuu üles inimesi petitsioonile allkirju andma.

Vabatahtlikud on petitsiooni paberil kättesaadavaks teinud järgmistes kohtades:
·        Põlva Haigla registratuur
·        Põlva ujula administraatori laual
·        Holvandi külas Põlvamaal
·        ABZ reiside kontoris Võru Kagukeskuses
·        Võluvõrus
·        Leevi poes LEPO
·        Väimela Bistroos Võrumaal
·        Väimela AjaO-s Võrumaal 

Petitsioonile saab peagi paberil allkirja anda ka Ahjal, Vastse-Kuustes, Kanepis ja Otepääl.

Petitsioon on suunatud tervise- ja tööministrile, Eesti haigekassa juhatuse esimehele sooviga, et minister vaataks üle Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemisotsuse ning leiaks teenuse pakkumiseks Põlvas edasised võimalused. Samuti palvega ministril võtta seisukoht, kuidas edaspidi suurt kogukonda puudutavad meditsiinivaldkonna otsused ja muudatused läbi tuleks viia.

Petitsioon algatati 22. märtsil liikumise „Põlva sünnitusosakonna kaitseks”, pärast Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemisotsuse teatavaks tegemist, sest kohaliku kogukonna jaoks on endiselt ebaselge, kes täpsemalt sellise otsuse tegi, mis argumentidel otsus põhineb ning miks ei kaasatud kohalikku kogukonda nii suure otsuse tegemisse.

Petitsiooni täisteksti leiab SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee