Eesti uudised

Ratase büroo juht viskus Mart Laari kaitsele: Ligi varjab oma partei probleeme (83)

Denes Kattago, 23. märts 2018 07:42
Tanel Kiik ja Jüri Ratas.Foto: Teet Malsroos
Peaminister Jüri Ratase büroo juhataja Tanel Kiik leiab, et Mart Laari kritiseerides püüab päevapoliitik Jürgen Ligi Reformierakonna siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida.

President Kersti Kaljulaid soovib, et Mart Laar jätkaks ka teise ametiaja Eesti Panga nõukogu esimehena. Koalitsiooniparteid on sellega päri. Jürgen Ligi asus aga Laari kandidatuuri kritiseerima, öeldes, et esimees peaks olema rahanduspoliitik ja arvamusliider, kuid Laar olevat taganenud oma põhimõtetest.

Samal teemal

„Otsitud vastasseisude tekitamine on küll hõlbus võte enda siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida, kuid teise poole suhtes ebaõiglane käitumisviis. Mart Laar on Eesti Panga nõukogu esimehena tegutsenud kindlasti sõltumatult ja tuleb tunnistada, et olnud vägagi tihti ka valitsuse jaoks ebamugavalt kriitiline. Seda muhulgas nii Ligi poolt viidatud riigieelarve kui aktsiisipoliitika osas,“ kirjutab Ratase büroošeff Tanel Kiik.

„Kui nüüd päevapoliitik Jürgen Ligi nimetab Mart Laari parteipoliitikuks, siis see kõlab suisa tragikoomiliselt. Mõeldes Laari poliitilisele tegevusele ning loomingule nendin, et mul on temaga mitmeidki maailmavaatelisi lahknevusi. Samas ei sega need eriarvamused mul nägemast Mart Laaris Eesti poliitika vaieldamatut suurkuju, kelle sõnavõtud kannavad üldjuhul päevapoliitikast laiemaid sõnumeid. Sellest ning tema otsustus- ja väljendusjulgusest annab parimat tunnistust Laari toetajate ning kriitikute ühtviisi suur arv,“ jätkab ta.

„Reformierakonna ja EKRE lähenemine ei piirdu juba tükk aega enam ainult rahvuspõhise vastandumise ning kummastava koostööga Riigikogu juhatuse valimistel. Ometi mõjub ootamatult, et nüüd asuvad nad EKRE eeskujul tegema hetkepoliitikat rünnates Vabariigi Presidendi valikuid. Valjuhäälne ainult enda tõe eest seismine toob küll palju meediakajastust ning pakub ilmselt rahuldustunnet, kuid ei teeni kuigi õilsat eesmärki. Parafraseerides ameerika kirjanik Jack Londonit: „Mõnd liiki tõed on tõesemad kui teised, mõnd liiki tõed on valed“,“ võtab Kiik oma mõtted kokku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee