Eesti uudised

SÜDANTSOOJENDAV: vedurijuht peatas rongi, et võõrkeelne hädas reisija pääseks koju! (139)

Arvo Uustalu, 22. märts 2018 22:25
SÕBRALIK RAHVAS: Vedurijuht tegi raskesse olukorda sattunud külalisele ekstra peatuse. Foto on illustratiivneFoto: Aldo Luud
Kolmapäeva õhtupoolikul otsustas vedurijuht teha Tallinna–Tartu–Valga rongile erakorralise peatuse Vägeval, et hätta sattunud tõmmut verd reisija pääseks ohutult koju. Lähedased juba ootasid teda perroonil.

Rongis tekkis Tapa kandis segadus, kui selgus, et vähese, kui mitte olematu keelteoskusega reisija ostis pileti Valka, kuid peaks jõudma Vägevale, kus ekspressrongil peatust ei ole. Ühe pealtnägija sõnul üritasid mitu reisijat ja piletimüüja paanikas võõramaalasele selgitada, et tal tuleb sõita kas ligi 70 kilomeetri kaugusele Tartusse või paarikümne kilomeetri kaugusele Jõgevale, oodata seal tunni jagu ja siis teise rongiga tagasi sõita.

Samal teemal

„Täiesti lootusetu oli püüda talle sellest rääkida. Ma kujutan ette, kui sarnased Vägeva ja Jõgeva talle tunduda võisid,” kirjeldab reisija. Väljas hakkas juba hämarduma, mis muutis pagulase järjest närvilisemaks.

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg ütles Õhtulehele, et klienditeenindaja ja abivalmid reisijad andsid endast parima, et reisijale võimalikku lahendust mõistetavaks teha, kuid paraku osutus see keerukaks, sest reisija ei mõistnud eesti, inglise ega vene keelt.

„Arvestades, et reisija ei mõistnud ühtki meil kõneldavat keelt ning võõras kohas, Jõgeval, poleks ta osanud kusagile minna, võttis rongijuht tema turvalisuse huvides vastu otsuse teha erandkorras peatus Vägeval,“ räägib Adamberg, kelle sõnul rääkis reisija tõenäoliselt araabia keelt.

„Ausalt öeldes oli päris liigutav, kuidas ta rongilt maha astudes pere ja sõpradega kokku sai. Vähemalt ühele pagulasele võis Eestist ja eestlastest jääda päris hea esmamulje,” tõdeb südamlikku hetke pealt näinud reisija.

Eile Vao varjupaigataotlejate keskuses töövisiidil viibinud Vägeva keskuse juhataja Vaido Kütt ütles Õhtulehele, et ta ei tea, kas reisijat võtsid perroonil vastu keskuse elanikud ja kas segaduses reisija võis samuti keskuses elada.

Ka möödunud aasta juulis peatas Elroni vedurijuht ühe reisija jaoks Tallinna–Tartu rongi. Toona ei jõudnud vanem proua Jõgeval maha minna ning sõitma hakanud rong peatus paarisaja meetri järel uuesti. Üks reisija meenutab Õhtulehe kommentaarides aga liigutavat hetke, kui aastaid tagasi peatas vedurijuht juba liikuma hakanud rongi, et teda väikese lapsega peale võtta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee