Foto: Jörgen Norkroos
Eesti uudised
22. märts 2018 20:49

Jürgen Ligi: Laarile sobib nüüd ka astmeline tulumaks ja aktsiisiralli (67)

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi kritiseerib sotsiaalmeedias teravalt Eesti Panga nõukogu esimeest Mart Laari ja hoiatab, et oravapartei ei pruugi Laari teist ametiaega toetada.

„Viie aasta eest küsis president meilt tuge Laari määramisele Eesti Panga nõukogu esimeheks. Nii peaminister [Andrus] Ansip kui ka mina rahandusministrina toetasime teda kohe – ajalooliste teenete eest Eesti ees, alati pealegi koostöös meiega. Ainult heameel oli mitte jätta ekspeaministrit raskes seisus maha,” kirjutab Ligi.

Jürgen Ligi sõnul lootis Reformierakond, et Laar kannab oma hoiakutes Eesti poliitika järjepidevust ning kui riigivalitsemise kultuur langeb ja rahanduses rumalusi tehakse, siis on temast ütlejat.

„Nüüd küsitakse talle toetust teiseks ametiajaks ja oleme nõutud. Eesti Pank on enda kohta ülikriitiline valitsuse majanduspoliitika suhtes, aga Laar vaikib. Rahanduspoliitiku asemel on parteipoliitik, kes on andnud tingimusteta õnnistuse kõigele, mida tema partei Keskerakonnaga koos teeb,” kritiseerib Reformierakonna asejuht.

„Mitte keegi ei ole kuulnud talt midagi valitsuse rumala, valel ajal ja üle võimete kulutamise kohta, eelarvereeglite ära lörtsimise kohta, ehkki varem püüdis ta meid üle trumbata lausa nende põhiseadusse kirjutamise nõudega. Talle sobib nüüd ka astmeline tulumaks ja aktsiisiralli. Aga põhjust pahandada jaguks pikemalt,” nendib Ligi.

Eesti Panga nõukogu esimees peaks olema Ligi sõnul rahanduspoliitik ja selles arvamusliider. „Veidramaid seiku on, kuidas ta vaikib, kui Keskerakond teeb ammust VEB-fondi saagat Reformierakonna mureks, ehkki fondi asutas Laari enda valitsus ja kontrollis ta enda juhitav Eesti Pank. Täna saadeti teema riigikogu saali lausa eriti tähtsa riikliku küsimuse pähe, ühel pulgal eesti keele, teaduse, julgeolekuga, puhtalt päevapoliitilise mänguna. Ja Laar ei ütle, et Eesti ei tohi võtta enda kanda Venemaa võlgu ega edendada Nõukogude õigusjärglust,” märgib Ligi.

„Väga keeruline saab seekord meie häältega olema, aga vaja oleks tal neid selleks ametiks ühtmoodi opositsioonilt ja koalitsioonilt,” hoiatab Jürgen Ligi.