Maailm

ALEX GOLDFARB: Valter Litvinenko suudleb poja mõrvari kätt (12)

Aadu Hiietamm, 22. märts 2018, 18:00
MÕTTEKAASLASED: Aleksandr Litvinenko lesk Marina Litvinenko ja Alex Goldfarb (keskel). Foto: Reuters/Scanpix
Vene Esimese telekanali saates „Las räägivad!“ arutati 20. märtsil  Sergei Skripali ja tema tütre mürgitamist Inglismaal. Saates esines ka 2006. aastal Londonis polooniumiga tapetud Aleksandr Litvinenko isa Valter Litvinenko, kes kuulutas ootamatult, et tema poja tappis Boriss Berezovski lähiringi kuulunud Alex Goldfarb.  

Teatavasti leidis Londoni kohus kaks aastat tagasi, et Andrei Lugovoi ja Dmitri Kovtun panid 1. novembril 2006. aastal hotelli Millennium baaris poloonium-210 teekannu eesmärgiga Aleksandr Litvinenko mürgitada. Tegemist oli Vene föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) operatsiooniga, mille kiitsid tõenäoliselt heaks FSB tollane juht Nikolai Patrušev ja president Vladimir Putin.

Samal teemal

Samale järeldusele jõudis surivoodis ka Litvinenko ning seda peab tõeks ka tema lesk Marina, kes kirjutas koos Goldfarbiga mehe tapmisest kahasse raamatu „Dissidendi surm“.

Goldfarb eitas Aleksandr Litvinenko süüdistust. Ta lisas, et see juhtum sarnaneb antiiktragöödiaga, kus vana mees suudleb oma poja mõrvari kätt.

Goldfarb meenutas, et Valter Litvinenko süüdistas samuti kuni 2012. aastani poja tapmises Vene võime, kuid siis teatas, et eksis, ja palus Moskvalt andestust. Valter Litvinenko tollase meelemuutuse taga oli Goldfarbi sõnul Boriss Berezovski keeldumine talle raha andmast. Nimelt oli Berezovski teda aidanud rahaliselt ka pärast poja tapmist, kuid siis sai tal endal raha otsa. „Valter nõudis, karjus, ähvardas ja andis siis Esimesele telekanalile intervjuu, milles väitis sedasama, mida nüüd saates „Las räägivad!"“ meenutas Goldfarb.         

12 KOMMENTAARI

ä
ätt. 24. märts 2018, 07:42
Miks ühelt poolt aetav jama on tõene aga teiselt poolt vale?? Trollide jäoks on kõik õige mille eest makstakse,ajupestute jäoks kõik mida õigelt poolt öeldakse aga mõtleva inimese jäoks jäävad õhku vastuseta küsimused sest kui keegi ainult pidevalt arvab ??
r
Ratsionaalselt 23. märts 2018, 09:34
Ilmselt toob too käe suudlemise spektaakel kõvasti sisse. Ja kui kaasa tegemisest keeldud, no ega see poega enam nagunii tagasi ei too.
Loe kõiki (12)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee