Maailm

Kohus saatis migrandist seksuaalmõrvari eluks ajaks vangi (41)

Aadu Hiietamm, 22. märts 2018, 17:30
Kohtu otsusel tuleb Hussein Khavaryl (paremal) jääda elu lõpuni trellide taha. Foto: AFP/Scanpix
Freiburgi maakohus Saksamaal mõistis neljapäeval eluks ajaks vangi Hussein Khavari.

Afganistanist pärit noormees vägistas ja tappis Freiburgis 2016. aasta 16. oktoobri öösel 19aastase meditsiinitudengi Maria Ladenburgeri, kes sõitis üksi jalgrattal peoõhtult ühiselamusse. Kohtusaalis viibijad tervitasid kohtuotsust aplausiga.

Samal teemal

Freiburgi politsei vahistas Maria mõrvari 2. detsembril 2016. Otsustavaks asitõendiks sai kuriteokohalt põõsastikust leitud 18,5 sentimeetri pikkune süsimust osaliselt blondeeritud juuksekarv. Sellise soenguga noormees jäi 16. oktoobri esimesel tunnil Freiburgis trammiliinil S1 valvekaamera salvestisele. Afganistanist pärit Hussein Khavari väitis, et on 17aastane ja saabus 2015. aasta novembris üksi illegaalselt Saksamaale. Kuriteo sooritamise ajal elas ta Saksa riigi kulul Freiburgis hooldusperekonnas.

Eksperdid hakkasid kahtlustama, et mõrvar on tegelikult vanem, kui tema esitatud isikut tõendaval dokumendil kirjas oli. Hussein Khavari eitas valeandmete esitamist, kuid tunnistas kohtuprotsessi avapäeval mullu 5. septembril ootamatult, et on tõepoolest kaks aastat vanem ja saab sügisel 20aastaseks. Eksperdid seevastu usuvad, et ta on vähemalt 22aastane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee