Conditti auto pärast plahvatustFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 22. märts 2018 16:37
Saripommitaja Mark Conditt, kes märtsis Austini linnas Texases mitu plahvatust korraldas, jättis oma telefoni 25 minutit pika monoloogi. Otsest vastust oma kuritegude motiivile ta aga ei anna.

Conditt alustas plahvatustega 2. märtsil. Viimast pommi, mis oli Conditti autos, kasutas ta 21. märtsil enda tapmiseks, kui FBI ja politsei teda jälitama asus. Conditti ehitatud pakipommide plahvatustes hukkus kaks ja sai viga kuus inimest. Teadaolevalt ehitas ta seitse pommi, neist üks tehti möödunud nädalal kahjutuks.

ABC News vahendab, et pikas salvestises kirjeldab 23aastane detailselt iga pommi ehitamist ja vahendeid, mida kasutas. Ta andis ka mõista, et on teadlik sellest, et politsei võib ta peagi kätte saada.

Näib, et ohvreid Conditt otseselt ei valinud. Ta saatis pomme FedExi pakikeskusesse, asetas neid inimeste kodutrepile ja ühe paki ka lihtsalt tee äärde. Ta ei andnud mõista, et oleks oma ohvreid kuidagi isiklikult tundnud.

Õieti on väga raske aru saada, mis oli 23aastase inimese motiiviks teisi tappa. Austini politseiülem Brian Manley ütles reporteritele: „Ta ei maininud sõnagagi terrorismi, ei maininud ka, et oleks kedagi vihanud. Selle asemel on tegemist väga häiritud noore mehega, kes räägib oma isikliku elu raskustest." Manley lisas, et politsei leidis mehe kodust pommivalmistamise vahendeid ja palub Austini elanikel valvsaks jääda, juhuks kui mõni pomm, mida Conditt telefonimonoloogis ei maini, peaks veel kusagil ohvrit ootamas olema.

Conditti perekond on toimunust šokis.