Repliik

Repliik | Kuldaväärt roheline tselluloositehas (19)

Mart Erik, 22. märts 2018, 16:31
Foto: GETTER MERESMAA
Puidu rafineerimise tehasest - paljuräägitud tselluloositehast ei ole plaanitud rajada. Tegemist on puidukeemia ettevõttega, millel saab olema lai valik toodangut – muuhulgas tõesti ka tselluloos ja lisaks veel selliseid tooteid, millel on maailmaturul kulla hind. See oleks Eesti enda ettevõtjate toodang, millele annaks kõrge väärtuse meie oma teadlaste poolt välja töötatud tehnoloogia.

Teiseks - puiduressurss Lõuna-Eesti tehasele oleks umbes 1 miljon tm paberipuud sellest kogusest, mis täna Rootsi ja Soome läheb, 1 miljon tm saetööstuse haket ja saepuru ning 1 miljon tm Ida-Läti puitu, millega sealkandis peale saepalgi täna suurt midagi teha pole, sest mets asub sadamatest liiga kaugel. Aitaks Lätlasi pisut.

Neljandaks. Rääkisin paar nädalat tagasi Est-Fori meestega juttu. Nende hoiak on selline - alles siis, kui kolme-nelja aasta pärast (mitte varem) peale uuringuid selgub, kas tehase ehitamine on üleüldse võimalik, tuleb otsus, kas paneme oma raha sellesse projekti või mitte, seda muidugi juhul, kui ikka lastakse uuringud teha.

19 KOMMENTAARI

p
Pikksilm 23. märts 2018, 15:07
Vaadake artikli autori tagapõhja, siis on selge kustpoolt tuuled puhuvad. Muiunasjutt sellest, kuidas eestlastest metsaomanikud hakkavad tulevasest tehasest kasu saama, on suur vale. Kasu lõikavad välismaised kapitalistid, eestlastele jääb paha hais ja solgitud vesi.
p
Põnev 23. märts 2018, 08:58
ja kodanikule üpris alandav oli Pealtnägija vaatamine. Ja sellised klounid juhivadki riiki?? Pole vahet parteidel....ühed ahned inimesed kõik. Kuid......
(loe edasi)
Loe kõiki (19)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee