Fotol vasakul asub vana, paremal aga uus pass. (Reuters/Scanpix)

Praegu brittidele burgundiapunaseid passe tootev Briti firma De La Rue kaotas tulutoova tehingu skandaalsele Gemaltole, mis sai õiguse hakata tootma Brexiti-järgseid isikutunnistusi.

Firma, mille peakontor asub Hollandis, on hästi teada eestlastele, kuna just Gemaltolt pärinevad siin kasutusel olevad, kuid endas turvariski peitnud ID-kaardid. 

Uute passide saajate seas kütab turvariskist enam kirgi aga isikutunnistuse täiesti uus välimus - nimelt saavad dokumendi kaaned olema sinised. Suursugust värvi peetakse Suurbritannia taastatud suveräänsuse võimsaks sümboliks.

The Guardiani andmeil teenib Gemalto Brexiti-järgsete passide trükkimisega 490 miljonit Briti naela.

Jaga artiklit

14 kommentaari

J
Jüri  /   22:40, 25. märts 2018
Lõpetage ükskord see Gemalto kallal virisemine. Suvalisele arvutile ja ka suvalisele ID-kaardile saab kirjutada ebaturvalise programmi. Ja just sellega meie ID-arendus hakkama sai.
Ainuke huvitav küsimus on, et kas asi oli tahtlik või tahtmatu - st kas tagauks kirjutati sisse tahtlikult või tahtmatult.
T
tibu  /   15:15, 22. märts 2018
huvitv, kuidas see informatsioon siis maailmas liigub? kas see firma, kjes on juba kord nii suure ämbri teinud on ikka usaldusväärne dokumentide valmistaja?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis