Just! Haritud inimene oskab kalkuleerida, et mis on kasulikum. Kulud ning tulud kokku arvestada. Pealegi peab tal olema teatav majanduslik jõukus, t autot omada. Sest kuidas sa ilma autota oma 200 liitrit lubatud märjukest ära saad tuua? Kui elad kusagil kaugemal kui Valga linnas. Seljas ei kanna, käe otsas ei too. Nii e iga Kesk- või Põhja Eesti paadialune lihtsalt ei saa Lätti viina ning õlle järgi minnagi.
Emor peaks väga hästi teadma, et jaanuar ja veebruar on tühjad kuud, kus inimesed taastuvad jõulude ja aastavahetuse priiskamisest. Lisaks loevad ilma ja teeolud. Selle põhjal järeldada, et ostlemine Lätis on lõppenud, on puhas demagoogia. Niipalju siis Emori usaldusväärsusest.
Ega perekonnanimi äkki Tuha ei ole?/ 23. märts 2018 09:54
Vana rebane jälgi maha ei jäta. Pole eriline kunst automaadist raha välja võtta ning sulas maksta. Ja pealegi on targemad põhjaeestlased hakanud Lätti sõites endale teekaaslase kaasa võtme, et kahe mehe portsjon ära tuua. kummalgi kõike jooke kokku vist kuni 230 liitrit? Et kui äkki piiril pagasnikusse ning tahaistmele vaadatakse. Võtab kaasa kas täskasvanud pereliikme või kas või mingi naabertänava jota. Kes kaaa sõidab, tel juttu puhub ja selle vaeva eest pärast pudelikanget ning tosina õllepurki vaeatasuks saavad.
Lugesin ka seda kantari uuringut ja minu jaoks jättis ta sellise keskmine mustlase käe pealt ennustamise mulje. Aga selles keskmise ostja portreteerimises võib isegi mingi tõetera peituda,sest nagu üks mu tuttav kunagi ütles"kuntst ei ole raha teenida, vaid seda hoida"=vähema raha eest rohkem kaupa saada
Ei usu seda juttu! Käime bussiga neljakesi, igaüks jätab alko poodi 300 ja toidupoodi 150 euri reisi kohta. Käisime detsembri lõpus ja nüüd märtsi alguses. Ostud on muutunud Eestile kahjulikumaks sest nüüd ostetakse Läti õllesid.
Kes ja kuidas kogub neid andmeid?Avaldatud teabe saamiseks peab keegi olema päris pikka aega kohal ja küsitlema alkoholiostjaid, st. nende vanust, haridust ja rahvust.Alles siis võib teha kokkuvõtliku järelduse. Hetkel on see kõik vaid oletus ja kuulujutt.
Tegelikult selline piirikaubandus on väga levinud. Vaadake või Rootsi - Taani, Taani - Saksamaa või eriti usin tegevus käib USA-Kanada piiril. Kõndige Kanada poolelt sinna USA poolele üle selle nn. Vikerkaare silla, noh Niagara kose kõrval ja seal alles piirikaubandus. USA poolel hiiglaslikud supermarketid kus tuhanded kanadalased omi sisseoste teevad! Vabakaubandus!
õige need on ju keskklassi rikkurid,ma ei saa aru,uuritakse neid,tulgu küsigu penskari käest kes saab 350.piiripeal peaks olema inimesed,kes uurivad,palju palk,kui 1000,ots ringi ja tagasi,rikkurid
Ikka sellist jama jauratakse.mina pole aasta jooksul kordagi eestist alkoholi ostnud ja ei osta ka. Käin ise? Ei? mul elab poeg Pärnus ja kui varud otsas käib ära.Riik raputagu edasi tuhka pähe... kuid mul on endiselt kurb kuidas puuetega lapsi ja nende peresid nöögitakse 30- se hooldaja tasuga ,või ei maksta toitjakaotuspensioni ,või ei leita raviks raha.... samas ollakse nõus tselluloosi vabrikule mida iganes rajama.riik raiskab häbenematult rahva raha ja rahvas usub nende lolli juttu...
Kuidas sa saad hooldaja tasu 30? Mina saan 23,4 jewrorubla (millest pank võtab veel 16 senti endale) - eriti kõva sõna raske puudega invaliidi hooldamise eest! Saab ühe korra poes käia.
Tänu rahva tervise parandamisele alkoaktsiiside tõusu näol, on eesti rahva tervis tõepoolest paranenud, alkot ostetakse eestis vähem. Eesmärk on saavutatud või eesmärgile lähenetud. Aga mis asi on aktsiisi laekumise häda? Kui vähem juuakse, laekub ka vähem, loogiline.
Alkoholi liigtarbimine ei anna koheseid tagajärgi. Haiguste arenemine tahab vähemalt paar aastat kui mitte rohkem. Seega - praeguse ralli reaalseid tulemusi näeme ehk 4...6 aasta pärast.
2 kõrgharidust Tartu Ülikoolist/ 23. märts 2018 02:31
Mul ka hetkel veel 64 pudelit Läti viina kuuris. Aga plaanis paari nädala pärast igaveseks emigreeruda soojale maale siit ajuvabast riigist. Üheotsa lennupilet netist juba ostetud. Kõrini. Paarkümmend pudelit jätan sõpradele ehk maha. Seni joon labaselt. Valasin just välja. Proosit.
Mille järgi üldse voetakse, palju Lätist alkoholi tuuakse. Ei ole kordagi näinud kedagi seal eestlaste ostetud kaste ja pudeleid üle lugemas. Sama oli ka siis, kui soomlased Eestist massiliselt alkot üle vedasid. Siis oli jutt vastupidine, et soomlased viivad hästi vähe, eestlased joovad koik ära. Äkki on eestlased hoopis hakanud vähem alkoholi tarvitama,selle peale ei tulda.
ennem, kui õiged numbrid ja miinused eelarvereal kirjas, võib kõike kokku kirjutada. prognoosidega oli sama lugu, kõikusid ala 50 milli. ja ikka pandi puusse. lollide lollitamine ja tarkade vihastamine
Olen toonud 1 aastaga kokku 550 pudelit viina ja 16 kasti õlut. Terve peetäie sööki ja iga kord auto bensu täis pannud. Mingit väikest sodi ka veel lisaks. Seega päris kena summa Eestist välja.
kõrgema haridusega mees teab, kuidas raha säästa ja kõrgema palgaga saab ju kohe kuu aja varud ära tuua ühe otsaga. ega siis täisparmud lätis ei käigi, kui just piirist 5km kaugusel ei ela, need on ikka rahul oma süütevedelikukesega, mille hind pole ma ei tea kaua tõusnud.
sellest ometi ei saa ju piuksatada/ 22. märts 2018 13:27
et eile Moskvas VM korraldas briifingu Skripali teemal ja "demokraatliku lääne" väljavaated on väga nirud.Kohal oli rahvast omajagu.Lepime siis jälle Läti viinaga kui muudest asjadest vakka peab olema.
Paari aasta eest naerdi sind välja, kui pakkusid pudelit viina või kilekotiga õlut mõne töö eest ,mille jaoks polnud endal aega. Alkoholi eest eriti ei viitsitud liigutada,see tuli niigi kergelt kätte. Õnneks tuli riik appi ja muutis alkoholi aksepteeritavaks ja nõutavaks maksevahendiks. Ega terve küla ei peagi lätti sõitma. Kui oled lahke inimene ja aitad teisi siis lõpptulemus on igati positiivne. Tänutäheks hädaliste aitamise eest toetatakse aitajat mõistlikkuse piires.
Varsti need haritud kõrgepalgalised seda enam ei ole,Käib Lätis,palju käes,hakkab maitsema ja varsti juhtimis õigusetta alkass valmis.Klapitab Rimi taga endasugustega...
sellest on tõesti nii raske aru saada,et Lätis käivad viina järel need,kellel on raha.Ühe pudeli pärast ei sõida sinna keegi ja see tähendab,et päris jotadel sinna asja polegi.Minu tuttavatest alkaššidest pole seal ükski käinud.
käisin ühe pudeli konjaki pärast et sõbrale 60 aasta juubeli puhul ümbrikule raskuseks panna. Meil on konjakite valik kesisemast kesisem ja hinnad röögatud. Lätis maksin pudeli eest 52 eur siin oleks maksnud 120- 140 eurot sama margi eest. Õpi elama.
sellest saavad kõik aru, et käivad need, kelle raha, lihtsalt Maksuametil ja enda arust tarkadel poliitikutel oli vaja ikka propakandad teha, et joodikud käivad :)
"ei lähe mitte kunagi paar senti odavamat öllet km ja km kaugemalt tooma / 12:47, 22. märts 2018" Seda on näha, et haridust on mõne sendi eest elu jooksul omandatud.
See, et õ asemel ö oli kirjutatud šokeeris sind kohe nii hullusti? Või millest sa aru ei saa, lp haritlane?Muud öelda ei oska, siis hakkab tähte närima.
joodik mõtleb ainult järgmise pudelini, ühe pudeli saab arvestades aja- ja transpordikulu eestist siiski odavamalt.Ratsionaalselt mõtlev inimene ostab suurema koguse lätist ja paneb keldrisse
Kuule täitsa huumorinurk on siin kommentaariumis. Üks ullike trumpab teist oma "saavutustega" üle. Oot loen natuke edasi, kus mõne muu teema juures kommenteeritakse, kuidas mitte keegi ei jõua mittemidagi osta, ei lastele ei endale. On ikka naljamehed.
Sellised eksitavad uurimused tuleks keelata jah ! AK ju ütles ,et Maksud Sõidavad Lätti oli promottide alkoralli : Need kes ALKO 1000-sse ei mahtunud ,sõitsid edasi järgmisse viinapoodi
Loomulik ju! Vaene inimene võib Lätist osta ainult siis, kui elab piiri ääres, näiteks Iklas või Valgas. See on ikka suht varakas rahvas, kes mööda eestit autoga ringi vurab, et siis Lätis terve keskmine Eesti palk alkoholina pagasnikusse toppida.
teil on kuidagi nagu kurb, et vähem ostetakse. Miks see teile isiklikult nii hinge läheb, ei saa aru, et siin suuri osturetki ennustate. Mis ajast statistika teid kohe nii hullusti huvitab?
Ei ole sugugi kurb. Lihtsalt on huvitav vaadata, kuidas statistika ajusid töötleb. Mõtlen selle all kõike, mida statistika enne sobivaks treib ja avaldab.
Kas teiesuguste kindlameelsete, õigete eesti meeste ajusid annab tõesti töödelda? Äpukesed olete siis ju kui igasugune statistika teid endast nii välja viib ja teie read kihama paneb.
Nu on alles tasemel uuring. Aastavahetuseks toodud varud vajavad ära joomist , egas seda minema ei valata. Loomulikult pole see aasta järele paljud jõudnud, egas sellepärast pole veel mõtet sotsirajakatel õnnehõisete saatel messiase (alkoaktsiisi laekumise plahvatuslikku kasvu) saabumist kuulutada,
võivad sellist jura ajada,et vähem on hakatud jooma. Tean üht ettevõtjat,kelle töömehed läksid peale tööd poodi,võtsid paar õlut ja hommikul tööle. Keegi ei viitsinud peale õlle rüüpamist uute järgi kõmpida.(autoga ju ei saa enam) Nüüd on varud keldris ja kui kaks õlut on joodud,läheb kolmas jne. Teinekord tullakse õllelõhnadega tööle. Mekutage aga edasi,-buum on vaibumas... Jaanipäev on tulemas ja tarbimine kasvab. Rahva tervis ennekõike!-oss.
Tänasest, 1. märtsist tõusis Lätis alkoholiaktsiis - piiritusjookidele lisandub keskmiselt 10, mõnel puhul ka 50 senti, vahendasid Läti raadio uudised Kui veel eile maksis pooleliitrine õllepudel 72 senti, siis täna juba 79; veinipudeli hind tõusis 13 sendi võrra, liitrine viin aga maksab senisest veidi üle euro rohkem. Aktsiisitõus tõstab Lätis alkoholi hinna samale tasemele Leedu omaga, kuid Eestiga võrreldes jääb see endiselt madalamaks: kange alkohol on poolteist korda odavam, õlu 2,5 korda. Läti maksuameti hinnangul toob aktsiisitõus tänavu riigikassasse 227 miljonit eurot, mida on 15% enam kui eelmisel aastal. Järgmine aktsiisitõus on Lätis kavas järgmise aasta 28. veebruaril: kolme tuleva aasta jooksul on kavas tõsta alkoholiaktsiisi kokku 35% võrra."See, mis saama hakkab, on näha praegu naabrite eestlaste juures: langeb reiside arv, vähenenud on Soome turistide hulk," hoiatas alkoholitootjate liidu juht Vitols. "Neil on palju muidki probleeme, mille tõttu aktsiisikogumise plaan täis ei tule. Prognooside järgi toob aktsiisitõus Läti alkoholikuplejatele 10-12% kasumi languse.
Et see perepidu lõpeb! Eile just kirjutas et meie väikses riigis viiakse aastas 100 last koomas haiglasse, surnukspõlejaid ja külmanuid kah jagub! Ei lõpe joodikumordad otsa ja nüüd ju lausa perereisid lastega.
Lätis on 24 õlut 8.99 eurorubla, Eestis sama kogus pea 20. Vahe on? On! Bensu paned ka odavamalt paaki. Ossak kohtu alla ja vangi ehk riigi majanduse hävitamise eest?
tuleb jälgida Eesti poekettide soodukaid, sest siis saab siitki päris hea hinnaga alkot osta. Samas kui kütusekulu juurde panna, siis polegi see 24 õlut niiväga odav Lätist tuua. Pead ju rohkem ostma, et sõit end ära tasuks ehk lõppkokkuvõttes kulub rohkem kui 20 eurot. Kõige odavam on veel üldse mitte osta -- 8,99 eurot nagu maast leitud :)
selle 24 õlle kohvri aktsiiside erinevus on 2.40 , lisades siia sellest suureneva käibemaksu 0.48 ,saame 2.88. Kes on see "totter" , kes võtab ülejäänud 9-10 eurot ??
Iga bensu liitri pealt võidad terve 1- 2 senti. Tahad eriti odavat bensu saada, siis sõida piirist kaugemale, Riiga, seal leiad, kui otsida viitsid teinekord koha, kus võimalik võita koguni 5 senti liitrilt. Õlledega see asi päris nii ei ole. Purk õlut , see kangem ja suurem purk, maksab 70 senti. 70 x 24 = 16.80. Odavamad õlled on lahjad ja purgid väikesed. Enne kui letilt rabad, peab vaatama , mis seal sees ikkaon. Bensuga sama lugu, võid tihti solgi otsa sattuda. Aga kui paak ikka päris tühi ja raha ka ei ole, siis ainuke väljapääs on muidugi Lätti.
No mul on hetkel Lätist toodud (Eesti!) viin laual ja võtan mõnuga. Üle 50 pudeli veel kuuri all. Läti vorsti on ka. Suitsukana jne. Sügavkülmas üle 60 kilo Läti hakkliha, maksa, kanakaela koerale jne. Kui ikka hakkliha on 2,5 eurot kilo, siis tasub ära. Autos on Läti bensiin. Proosit, pees riik ja pätist minister!
50 pudelit viina ja 60 kilo hakkliha? Tule taevas appi.Mõistuseraas kipub mõnel ikka hüvasti ütlema. Sõjaks valmistud või? Aga kuidas hambaarsti külastamisega on? Küsin sellepärast, et eile oli siinsamas artikkel kus inimeste käest küsiti kui tihti nad hambaarsti külastavad. Peaaegu kõik kommenteerijad ahastasid, kuidas neil ei jätku selleks raha ja täna, näed, alkoteema juures ei kurda selle nappuse üle keegi, üks trumpab teise kokkuostetud kogustega üle.Ja kui odav see hakkliha siis on, et mõistuse võtab? Meil eile Turul oli 3 eurot kilo Kui veel odavamalt pakutakse, siis ei koosne ka enam lihast. Anna abi.
Tõsiselt või? Need statistikud on ikka tõeliselt ägedad. Kuidas nad saavad nii 100% kindlalt väita, et ostutrend on langemas? Kaardimaksete järgi? Võibolla said inimesed targemaks ja käivad nüüd sularaha eest maksmas. Närige siis oma statistikat. Lisaks on praegu libe. Teeolud kehvad. Oodake jaanipäeva. Õige möll algab alles.
...meil ju palju ka selliseid kellel Soome pangakaart ja maksavad Lätis sellega. Mina ise ja veel palju mu tuttavad ka ,kes Soomest tulles teevad nädalavahetusel treti Lätti,et sealt jooki Soome kaasa osta. Nii endale kui ka müügiks.
Las läheb soojaks, hetkel ju teeolud kehvad. Nagu tee kuiv, ei jää kaubad ostmata. Ja jaanipäev on veel tulemas. Siis näeb mitu protsenti sealt ostetakse.
Loomulikult on inimestel aasta alguses veel detsembri varud. Selles osas on taoline statistika täiesti mõttetu. Enamus inimesi ei käigi ju lätis üle päeva.
No tõesti mida siis võrreldi/ 22. märts 2018 12:15
Detsembrit, kus on kaks püha paljude vabade päevadega ning märtsi, kus pühad ja vabad päevad alles tulemas. Isegi pühade eelset nädalavahetust ei mallata statistikaks ära oodata. Ise lähen sel nädalavahetusel Lätti käima.
Päike hakkab varsti kõrgelt käima,ilm soojeneb,õlut hakatakse rohkem tarbima.Ei kao see kuhugi,poes saab õlle 57 sendiga kätte ja 10 senti panti ,kannatab siit ka juba osta.